Games

Google Pixel 8a sa ukazuje na prvých obrázkoch

Je to len pár dni od predstavenia vlajkových smartfónov Google Pixel 8 a Pixel 8 Pro a už sa začínajú objavovať informácie o ich lacnejšom súrodencovi Google Pixel 8a. Podľa portálu GSMArena sa teraz na internete objavili jeho prvé render snímky.

Obrázky potvrdzujú dizajn a rozmery

Pixely s písmenkom “a” sú modely strednej triedy s nižšou cenovkou než vlajkové Pixely. O to prekvapivejšie je, že posledná generácia Google Pixel 7a ponúkla rovnaký čipset ako vyššie modely, rovnaký snímač fotoaparátu a dokonca aj bezdrôtové nabíjanie, či vodeodolnosť certifikácie IP67. Dá sa predpokladať, že aj nová generácia Google Pixel 8a bude rovnako výhodnou kúpou. Jej prvé render obrázky sa teraz objavili na internete.

Google Pixel 8a | Zdroj: GSMArena.com

Dizajn tela v ružovej farbe je veľmi podobný tomu, aký sme videli pri predstavení Pixelu 8 a Pixelu 8 Pro. Rovnaký môžeme vidieť vystupujúci modul fotoaparátu v horizontálnej polohe a aj zaoblené rohy pre lepšie držanie. Okolo displeja sú však výraznejšie rámčeky v porovnaní s Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Pixel 8a by mal mať rozmery 152,1 x 72,6 x 8,9 mm. Ide tak o takmer rovnakú veľkosť ako mal jeho predchodca, ktorý má rozmery 152 x 72,9 x 9 mm.

Google Pixel 8a
Google Pixel 8a | Zdroj: GSMArena.com

Aké budú špecifikácie novinky?

Veľkosť displeja s výrezom pre selfie fotoaparát by tak mala byť opäť 6,1-palcov. V dnešnej dobe sa dá hovoriť, že pôjde o kompaktný smartfón. Podľa augustových výsledkov benchmarku GeekBench by mal používať podtaktovanú verziu nového čipsetu Google Tensor G3, ktorý využívajú aj vlajkové modely Pixel 8. Telefón Pixel 8a by mal mať aj 8 GB RAM a samozrejme bude bežať na systéme Androide 14.

Google Pixel 7a
Predošlá generácia Google Pixel 7a | Zdroj: GSMArena.com

Otázna je potom dĺžka softvérovej podpory. Vlajkové modely Pixel 8 totiž majú až 7-ročnú záruku systémových aktualizácií. Posledným systémom, ktorý dostanú, bude Androide 21, ktorý by mal vyjsť až v roku 2030. Zároveň im výrobca zaručuje aj 7-ročnú hardvérovú podporu v podobe náhradných dielov. Či tomu bude tak aj v prípade Google Pixel 8a, sa dozvieme pri oficiálnom predstavení, od ktorého nás však ešte delí dlhá doba.

Náš tip

Toto je predpokladaný dátum predstavenia série Xiaomi 14

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *