Games

Google Pixel 8 je oficiálne tu spolu s Pixel Watch 2. Dostane až 7 veľkých aktualizácií

Séria Google Pixel 8 je oficiálne predstavená aj spolu s novými smart hodinkami Pixel Watch 2. Čo tieto novinky prinášajú? Jednou z najväčších zmien v histórii Android smartfónov je prehlásenie až 7-ročnej podpory na verziu Androidu, o ktorej informuje stránka 9To5Google. Portál sa venoval aj špecifikáciám najnovších produktov od Google a zverejnil aj ďalšie podrobnosti z eventu.

Čipsety Tensor G3 a softvérová podpora

Éra Pixelov s čipsetmi Tensor sa začala po odhalení série Google Pixel 6. Modely Google Pixel 7 boli už na tom lepšie najmä pokiaľ ide o výskyt softvérových chýb, oneskorené aktualizácie, zvýšené zahrievanie či vyššia spotreba energie. Práve predstavený rad Google Pixel 8 prichádza s čipom Tensor G3. Sme zvedaví, aký bude v praxi. Prednostne na tom bude záležať, či bude nová séria dobrou kúpou alebo nie.

Zdroj: 9To5Google.com

Vynikajúcim prídavkom je totiž výrazné predĺženie podpory na verziu operačného systému. Nové telefóny budú podporované až do Androidu 21, ktorý by mal vyjsť na začiatku budúcej dekády, v roku 2030. Tomu sa povie úctyhodný krok! Konkuruje mu momentálne najviac juhokórejský gigant Samsung, ktorý sľubuje 4 roky veľkých aktualizácií. Pixely 8 vyšli s operačným systémom Android 14, ktorý bol spolu s nimi oficiálne spustený v stabilnej podobe.

Google Pixel 8 séria
Zdroj: 9To5Google.com

Google Pixel 8

Po hardvérovej stránke okrem nových čipov sa na prvý pohľad až tak veľa nezmenilo. Základný variant Pixel 8 disponuje 6,1-palcovou obrazovkou s Full HD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Vyzerá to tak, že pôjde o veľmi schopný kompaktný telefón. Prichádza s 8 GB internej pamäte a 128 / 256 GB vnútorného úložiska typu UFS 4.0. Na zadnej strane sa nachádza dvojica fotoaparátov – primárny 50 MP s optickou stabilizáciou obrazu a druhý 12 MP ultra-širokouhlý. Na “selfies” využijete senzor 10,5 MP rozlíšením.

Google Pixel 8 séria
Zdroj: 9To5Google.com

Kapacita batérie činí 4575 mAh. Google Pixel 8 nabijete najviac 24 W drôtovo alebo 12 W bezdrôtovo. Nechýba ani reverzná forma bezdrôtového nabíjania ostatných zariadení. Bezpečnostný prvok v podobe skenera odtlačkov prstov sa nachádza už klasicky priamo pod displejom. Väčší a v istých ohľadoch aj lepšie vybavený Google Pixel 8 Pro 6,7-palcový displej s rozlíšením 1344 x 2992 pixelov a frekvenciou 120 Hz. Rozdiel nájdete napríklad v tom, že “Pro” model má LTPO panel s variabilnou frekvenciou od 1 po 120 Hz.

Google Pixel 8 Pro

Ultra-širokouhlý snímač má až 48 MP. Vpredu sa nachádza “selfie” fotoaparát s podporou pre automatické zaostrovanie a odomykanie tvárou. Fotoaplikácia ponúka “Pro” režim pre manuálne nastavenie parametrov vytváraných snímok vrátane možnosti fotografovania v plných 50 MP. V prípade záujmu si zákazníci môžu kúpiť aj pamäťovú verziu s 1 TB interného úložiska. Bonusom je prítomnosť senzoru teploty na zadnej strane v oblasti pri snímačoch.

Google Pixel 8 séria
Zdroj: 9To5Google.com

Google Pixel Watch 2

Google Pixel Watch 2 sa oproti predstaveným smartfónom nezdajú byť až takým vylepšením. Ako informuje web 9To5Google, hardvér sa zmenil iba máličko. Telo pozostáva z hliníka, displej je k hranám výrazne zaoblený. Veľkou zmenou je použitie podstatne novšieho čipu Snapdragon W5, ktorý konečne vyradil Exynos 9110. Pri priamom porovnaní druhú generáciu od tej prvej asi nerozpoznáte. Výdrž batérie činí podľa výrobcu 24 hodín a hodinky sa nabijú rýchlejšie. Google Pixel Watch 2 ponúkajú možnosť meranie úrovne stresu, lepší snímač srdcového tepu a novinkou je EDA senzor. Výhodou je automatické rozpoznávanie a zastavenie sledovania športových aktivít.

Google Pixel Watch 2
Google Pixel Watch 2 | Zdroj: 9To5Google.com

Konkurencia

Konkurenciou pre novopredstavené smartfóny je napríklad séria Samsung Galaxy S23, iPhone 15 (Pro), Xiaomi 13T, vivo X90 Pro či HONOR Magic5 Pro. Hodinkám Pixel Watch 2 konkurujú modely zo série Samsung Galaxy Watch6 alebo aj Huawei Watch GT 4, Apple Watch 9, Apple Watch SE 2, Fitbit Versa 3 alebo Ticwatch Pro 5.

Galaxy S23 Ultra vs Xiaomi 13 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra a Xiaomi 13 Ultra

Náš tip

Google oficiálne predstavil stabilnú verziu systému Android 14

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *