Games

Google Nest Aware zdraží služby, Česka se to zatím netýká

  • Google zvyšuje cenu svého předplatného Nest Aware ze $6 (136 Kč) na $8 (181 Kč) měsíčně
  • Služba Aware Plus bude stát $15 (340 Kč) měsíčně a roční plán $150 (3397 Kč)
  • Zvýšení ceny stávajících předplatných se zatím týká pouze pár států

V roce 2019 se společnosti Google a Nest spojily, aby vytvořily řadu produktů pro chytrou domácnost. Od roku 2020 byla měsíční cena za základní plán 6$, tedy 136 Kč měsíčně nebo $60 (1359 Kč) ročně. Zvýhodněnou službu Nest Aware Plus jste pořídili za $12 (272 Kč) měsíčně a roční variantu za $120 (2718 Kč). Společnost Google nedávno oznámila, že zdražování proběhne kvůli udržení tempa se stále zrychlujícím trhem, zahrnujícím inflaci a aktualizaci místních daní.

Základní plán zdražuje o 20 dolarů ročně

Google se snaží všemi směry více integrovat do chytrých domácností a poskytovat bezpečnostní služby. Předplatitelé Nest Aware mají přístup k funkcím, jako je detekce pohybu, zvuku a historie událostí ve videích. Plán Nest Aware nyní uloží vaše záznamy 30 dní zpětně za $8 měsíčně nebo $80 ročně. Zvýhodněný plán Nest Aware Plus, který navíc nabízí 10 dní nepřetržité historie videí pro všechny kabelové kamery, zvonky Google Nest a 60 dní historie videí událostí, zdraží na $15 a $150 ročně. Zvýšení ceny stávajících předplatných se zatím týká pouze USA, Velké Británie a Austrálie, v ostatních státech bude služba zdražena o něco později. O zvýšení ceny bude společnost Google informovat e-mailem nejméně 30 dní předem.

Toto zvýšení cen může výrazně ovlivnit mnoho zákazníků, kteří využívají Nest Aware jako klíčovou součást svého zabezpečovacího systému. Cenový skok je totiž v porovnání s jinými bezpečnostními systémy na trhu poměrně výrazný. Navíc IP kamery nemají ani vlastní datové úložiště, což vyžaduje využití cloudového prostoru přímo od výrobce. Musíme zmínit i skutečnost, že funkce ještě stále není dostupná v České republice, a proto je zapotřebí změnit zemi přímo v aplikaci.

Využíváte službu Google Nest Aware?

Zdroj: TheVerge , Google

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *