Skip to content

Google Meet a Zoom se propojují. Ocení to hlavně firmy

Během nejvíce kritického celosvětového řádění onemocnění Covid-19 se do popředí zájmu dostaly nejen služby s filmy a seriály, ale také různé chatovací a videokonferenční aplikace. A šly si přitom dost “po krku”, neboť se každá snažila získat co nejvíce uživatelů na svou stranu. Nyní, když je situace ve většině společnosti mnohem klidnější, se možná trochu překvapivě děje opak. Dobrým příkladem jsou služby Google Meet a Zoom, které se dopracovaly k zajímavému propojení.

Společnost Google splnila slib z loňského října a s původně konkurenčním Zoomem nyní opravdu představila možnost podpory mezi službami a jejich speciálním konferenčním hardwarem. Řeč je o zařízeních speciálně vyrobených pro Meet a na druhé straně prostředí Zoom Room. Každou ze služeb nyní mohou uživatelé spustit i na přístrojích určených pro tu druhou, i když jsou funkce zatím dost omezené.

“Interoperabilita aplikace Zoom podporuje základní funkce videokonferencí. Některé pokročilé funkce, jako jsou ankety nebo podpora dvou obrazovek, nemusí být k dispozici, pokud se pomocí hardwaru Meet připojíte ke schůzkám Zoom a naopak. Bude ale podporováno plánované připojení a připojení prostřednictvím kódu schůzky, stejně jako možnost konfigurovat připojení bez klepání (obcházení lobby) v obou směrech,” popisuje detailněji Google novinku, která by měla koncovým uživatelům obousměrně fungovat od 26. ledna.

Který z těchto programů používáte víc?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *