Games

Google Mapy prinášajú označovanie miest pomocou emotikonov

Google Mapy sa rokmi vývoja stali z obyčajnej mapovej aplikácie plnohodnotnou navigáciou, ktorá stala silnou konkurenciou platených navigácií. Spoločnosť Google sa ich napriek tomu snaží neustále vylepšovať. Teraz im napríklad podľa portálu 9to5Google prináša nový praktický trik na organizovanie obľúbených miest pomocou emotikonov.

Funkcia je dostupná pre Android a aj iOS

Novinku v Google Mapách oznámila spoločnosť Google na sociálnej sieti X (pôvodne Twitter).  Používatelia služby dostanú možnosť priradiť vlastné emotikony k uloženým miestam, aby mohli rýchlo a jednoducho identifikovať miesta na mape len letmým pohľadom. Miesta, ktoré sú uložené do jedného zoznamu, potom zdieľajú rovnaké emotikony.

Samozrejme môžete vidieť na mape viacero zoznamov súčasne. Doteraz všetky uložené miesta zdieľali v mapách rovnakú ikonu, čo určite nebolo prehliadne, ale skôr mätúce. Ak chcete na uložené miesto nastaviť emotikon, tak musíte otvoriť zoznam uložených miest v aplikácii Google Mapy a klepnúť na položku „Vybrať ikonu“,

Následne si môžete k uloženému miestu vybrať ľubovoľné emotikony a dokonca ich vyhľadať zadaním textu. Funkcia funguje pre nové aj existujúce zoznamy uložených miest. na smartfónoch so systémom Android a aj iOS, K uloženým miestam sa potom dostanete cez kartu „Uložené“ a ikonu môžete zmeniť pomocou položky Upraviť.


Náš tip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *