Skip to content

GoldenEye 007 se vrátí ještě tento týden » Vortex

Slavná akce GoldenEye 007 od studia Rare z konzole Nintendo 64 se vrací a my jsme se konečně dozvěděli, kdy se dočkáme. Krátce před plánovanou akcí Microsoftu a bez velkých fanfár bylo oznámeno, že vylepšená verze pro Xbox i Nintendo Switch vyjde ještě tento týden, konkrétně v pátek 27. ledna.

Na Switchi ji najdeme v předplatném Switch Online + Expansion Pack a na Xboxu v Game Passu. Zatímco s Nintendem hru pojí spíš minulost a N64, s Microsoftem současnost, protože studio Rare patří Microsoftu. To i obecně komplikovaná situace okolo autorských práv a licence bylo pravděpodobně příčinou, proč na vytoužený comeback čekali fanoušci tak dlouho.

Na Xboxu hra nabídne lepší technickou stránku, několik technických upgradů, plynulejší framerate nebo podporu achievementů, ale jen lokální split-screen multiplayer jako originál před lety. Majitelé digitální kolekce Rare Replay si ji budou moci stáhnout zdarma. Na Switchi sice nemá hra nabídnout všechny grafické upgrady, ale zato bude disponovat podporou on-line multiplayeru. Microsoft už potvrdil, že podporu on-line hraní neplánuje.

Ani v jednom případě se ale nemá jednat o starší remaster GoldenEye 007, který původně vznikal pro Xbox 360 a jehož kompletní hratelná verze unikla před časem na veřejnost. Ten paradoxně přinesl víc vylepšení, než je zjevně cílem aktuální verze. Jak to tedy vypadá, ani jedna z aktuálních verzí tak nebude tou definitivní.

Obě se představily rovněž prostřednictvím čerstvých trailerů.

Více podrobností o GoldenEye 007 i originálu z roku 1997 najdete v našem archivu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *