Games

Galaxy S23 Ultra snáší pády o něco líp než iPhone 14 Pro Max

Při představování nové série vlajkových telefonů Galaxy S23 Ultra se Samsung nezapomněl pochlubit tím, že jde zatím o jeho nejodolnější prémiové mobily. Může za to zpevněný hliníkový rámeček a také nové odolné sklo Gorilla Glass Victus2. Největší rival iPhone 14 Pro Max má zase displej krytý pod vrstvou Ceramic Shield Glass a rám je z nerezové oceli. Nabízí se pak otázka, který z těchto telefonů odolá lépe pádům. Na to odpovídá “crash test” v podání populárního YouTube kanálu PhoneBuff.

Galaxy S23 Ultra vs. iPhone 14 Pro Max Drop Test!

Telefony podstoupily celkem čtyři kola různého mučení. Po upuštění na beton zády dolů se iPhonu zcela roztříštilo zadní sklo a na čočce zadního fotoaparátu se objevil důlek. Oproti tomu záda Galaxy S23 Ultra mírně praskla ve dvou rozích. V druhém kole proběhl pád na roh. Tentokrát si o něco lépe vedl iPhone, na jehož zakřiveném rámu z nerezové oceli se objevilo jen několik drobných škrábanců. Oproti tomu ostrý hliníkový roh Galaxy S23 Ultra utrpěl větší poškození.

Samsung Galaxy S23 Ultra iPhone 14 Pro Max test pádu odolnost výsledek

Třetí kolo už bylo ve znamení pádů na displej. Obrazovky obou telefonů se roztříštily podobně, ale Face ID iPhonu a ultrazvuková čtečka otisků prstů Galaxy S23 Ultra stále fungovaly bezchybně. V bonusovém čtvrtém kole padaly telefony čelem na kovovou podložku. Samsung přežil celkem obstojně, ale iPhonu se částečně “vysypala” záda a mírně zhoršila kvalita focení. V celkovém hodnocení získal Samsung 38 bodů a svého jablečného konkurenta porazil těsně o dva body.

Jaký výsledek byste v tomto testu čekali?

Zdroj: sammobile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *