Games

FreeBuds Pro 3 na Slovensku: Čo ponúkajú najlepšie slúchadlá od Huawei?

Na slovenský trh prichádzajú slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3, ktoré nadväzujú na úspešného predchodcu. Ide o najlepšie a najvybavenejšie slúchadlá čínskeho výrobcu, ktoré sa môžu pochváliť viacerými zaujímavými funkcionalitami.

Vylepšený dizajn, kvalitnejšie spracovanie

Čo sa týka dizajnu, tu sa na prvý pohľad v porovnaní s FreeBuds Pro 2 veľa nezmenilo. Avšak puzdro slúchadiel je teraz odolnejšie, za čo vďačí novému materiálu obsahujúcemu sklo. Kĺb krabičky by mal bez problémov zvládnuť 100-tisíc otvorení a zjednodušené bolo aj vyberanie slúchadiel.

Huawei FreeBuds Pro 3 | Zdroj: Huawei

Samotné slúchadlo je o 4,5 percenta menšie a o 5 percent ľahšie v porovnaní s predchodcom. Vylepšené bolo dotykové ovládanie, oblasť, ktorá reaguje na dotyk, je teraz vyznačená vrúbkovaním. Pomocou slúchadiel tak mžôete jednoducho prijať alebo zložiť hovor, preskočiť či pozastaviť skladbu, prípadne dlhým podržaním prepínať medzi režimom aktívneho potlačenia hluku a transparentným režimom.

Huawei FreeBuds Pro 3
Veľkosti nástavcov do ucha | Zdroj: Huawei

Do balenia sa dostala aj nová veľkosť silikónového nástavca do uší (XS), ktorej sa potešia ľudia s menšími ušami. Konštrukcia samotných slúchadiel ponúka aj zvýšenú odolnosť voči vode (IP54), takže ich používanie v daždi či pri špotrovaní, kedy sa potíte, bude bezproblémové.

O kvalitu zvuku sa starajú dva drivery

Čo sa týka zvuku, vo vnútri sa nachádzajú dva drivery, ktoré fungujú každý samostatne. Slúchadlá zvládnu prehrávať frekvenciu od 14 Hz, takže o kvalitný basový zážitok budete mať postarané. Z kodekov tu máme bežné Apt-X, SBC AAC, Qualcomm aptx HD, ale aj LDAC a L2HC (vlastný kodek Huawei) s dátovým tokom 990 Kb/s.

Huawei FreeBuds Pro 3
Huawei FreeBuds Pro 3 | Zdroj: Huawei

Vylepšené bolo aktívne potlačenie hluku, algoritmus výsledky upravuje nielen na základe vonkajšieho prostredia, ale napríklad aj tvaru ucha. Všetkému tomu pomáhajú tri mikrofóny a výrobca sa chváli lepšími výsledkami až o 50 percent.

Huawei Freebuds Pro 3 ponúknu vylepšené telefonovanie

Vylepšené boli aj vlastnosti telefonovania, Huawei zapracoval najmä na kvalite mikrofónov v hlučnom prostredí. Telefonovanie by malo byť vďaka tomu bezproblémové a druhá strana vás bude počuť čisto a zreteľne.  Šum vyšších frekvencií je teraz eliminovaný ešte lepšie, za čo môže nielen vylepšený algoritmus, ale aj samotný hardvér.

Huawei FreeBuds Pro 3
Vyskakovacie okno s požiadavkou na párovanie | Zdroj: Huawei

Z ďalších funkcií tu máme automatické vyskakovacie okno s požiadavkou na párovanie po otvorení slúchadiel (funguje na Huawei telefónoch), po pripojení vyskakovacie okno informuje o aktuálnom stave nabitia batérie slúchadiel aj puzdra (funguje na všetkých Androidoch). Toto riešenie poznáme napríklad z konkurenčných Apple AirPods.

Výdrž batérie a nabíjanie

Výrobca spomína výdrž batérie na úrovni 4,5 hodiny so zapnutým aktívnym potlačením hluku, prípadne 6,5 hodiny bez ANC. Celková výdrž s nabíjacím puzdrom je teda 22, respektíve 31 hodín. Plné nabitie slúchadiel v krabičke trvá 40 minút, samotná krabička sa nabíja hodinu, v prípade bezdrôtového nabíjania je to 150 minút.

Huawei FreeBuds Pro: Cena na Slovensku

Slúchadlá prichádzajú na slovenský trh už dnes za odporúčanú cenu 199 eur. V ponuke sú v troch farebných variantoch – ceramic white, silver frost a green.

Konkurencia

Keďže ide o kvalitné slúchadlá s kvalitným zvukom a výbornou funkčnou výbavou, konkurenciu musíme hľadať v tom najlepšom od ostatných výrobcov. Ide napríklad o slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 Pro za oficiálnu cenu 209 €, prípadne Apple AirPods Pro 2, ktoré sú o niekoľko desiatok eur drahšie.

Náš tip

Používate starý telefón? Aplikácia WhatsApp na ňom prestane fungovať

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *