Games

Fotoaparát Xiaomi 13 Pro prešiel testom DxoMark. Aký bol výsledok?

Vlajkové loď Xiaomi 13 Pro patrí v súčasnosti k najvýkonnejším a najvybavenejším smartfónom na trhu. Prednosťou zariadenia je samozrejme aj špičkový fotoaparát, ktorý tento týždeň prešiel odborným testom portálu DxOMark. Ako v ňom dopadol?

Xiaomi 13 Pro dosiahol v teste fotoaparátu rovnaké skóre ako vivo X90 Pro

Fotoaparát Xiaomi 13 Pro využíva  50-megapixelový primárny snímač s veľkosťou 1 palec, čo je medzi smartfónmi extrémne číslo. Jeho svetelnosť je f/1.9 a nechýba mu ani optická stabilizácia (OIS). Primárnemu snímaču sekundujú ešte ďalšie dva 50-megapixelové snímače ultra-širokouhlý a telefoto s 3x optickým zoomom.

Xiaomi 13 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa testu DXOMark sa fotoaparát zariadenia umiestnili na celkovom 16. mieste a v ultraprémiovej kategórii na 15. mieste. Okrem toho je Xiaomi 13 Pro na 17. mieste, pokiaľ ide o test displeja a 15. mieste, pokiaľ ide o výkon reproduktorov. Pre nás je však momentálne podstatný výkon  fotoaparátu zariadenia.

Aké sú klady a zápory fotoaparátu?

Fotoaparát získal celkové skóre 136 bodov. Na vrchole rebríčka je fotoaparát modelu Honor Magic5 Pro, ktorý získal 152 bodov. DXOMark udelil Xiaomi 13 Pro 118 bodov za rodinné portréty a skupinové snímky a 100 bodov za fotografie pri slabých svetelných podmienkach. Podľa DXOMark je však celkový výkon fotoaparátu smartfónu mimoriadne dobrý.

Výsledok fotoaparátu v teste DxOMark | Zdroj: DxOMark.com

Má dobrú úroveň detailov, dobré ovládanie saturácie a jeho optický zoom je na veľmi dobrej úrovni. Dynamický rozsah zostáva vysoký aj pri horších svetelných podmienkach. Výsledky nahrávania videa sú tiež mimoriadne dobré. Fotoaparát má však problémy so zachytením momentu v náročných nastaveniach, ako sú scény v protisvetle alebo slabé osvetlenie.

Taktiež nedokáže správne exponovať obraz v scenároch s vysokým kontrastom a smartfón nie je vhodný na nahrávanie videí v hlasnom prostredí, ako sú koncerty. Občas sa tiež pri teste objavili problémy s automatickým zaostrovaním. Vo všeobecnosti však fotoaparát novinky Xiaomi 13 Pro dopadol v odbornom teste veľmi dobre.

Náš tip

OnePlus Buds Pro 2 Lite: Nové TWS slúchadlá s dlhou výdržou batérie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *