Games

Fotky Google mají novinku, kterou ocení (nejen) profíci

  • Fotky Google konečně umožňují zálohovat RAW fotografie
  • V tuto chvíli je novinka jen na nových Pixelech 
  • Brzy se však dostane ke všem uživatelům

Společnost Google konečně umožňuje zálohování fotografií v RAW formátu v aplikaci Fotky Google. Konečně tedy budete mít přístup k těmto fotografiím i bez telefonu na ostatních zařízeních bez toho, aniž byste museli myslet na ruční zálohu. Novinka je dostupná pro všechny uživatele Androidu i iOS.

Když otevřete aplikaci Fotky Google, měli byste dostat nové upozornění: “Fotky Google přinášejí možnost zálohování nezpracovaných snímků,” a kromě toho se u snímků RAW objeví speciální odznak, který vás informuje, že se jedná právě o RAW formát. Funkce se však šíří postupně a zatím je k dispozici pouze na telefonech řady Google Pixel 8.

V době psaní článku jsme však ani na něm tuto možnost neměli a to ani po aktualizaci na nejnovější verzi aplikace. Dá se ale předpokládat, že ji americký gigant brzy rozšíří pro většinu uživatelů. A to i pro ty, kteří Pixely nepoužívají. Je důležité si uvědomit, že RAW snímky vyžadují více úložného prostoru. Třeba na Pixelech mají běžné fotky velikost okolo 3 – 5 MB, zatímco RAW snímky klidně 15 MB.

Fotky Google

Jak často fotíte do RAW formátu na mobilu?

Zdroj: gizmochina.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *