Games

Forza Motorsport neodstartovala na Steamu ideálně » Vortex

Start nové Forzy Motorsport na Steamu nebyl zrovna ideální. Jen 41 procent hráčů v tuto chvíli hru hodnotí kladně. Zajímavý je také pohled do statistik, ačkoli samozřejmě nejsou kompletní, protože hra je doma rovněž na Xboxu, v Game Passu a Microsoft Storu. Nejvíc souběžně hrající hráčů Forza Motorsport podle SteamDB zaznamenala na Steamu před 10 dny. Bylo to 4703 lidí. Maximum za posledních 24 hodin už bylo jen 2692 hráčů.

Nabízí se srovnání s jinými hrami z této série. Předchozí Motorsport tu nenajdeme, takže si musíme pomoci Forzou Horizon, i by někdo mohl namítnout, že je to trochu míchání jablek s hruškami. Ale blíž se nedostaneme. Forzu Horizon 4 chválí na Steamu skoro 90 procent hráčů. Maximum souběžně hrajících hráčů zaznamenala před třemi lety. To bylo současně ve hře přes 40 tisíc lidí. Maximum za posledních 24 hodin bylo 7687 lidí.

Forza Horizon 5 je na tom také velmi dobře. Kladně hru hodnotí 88 procent zákazníků. Nejvyšší počet souběžně hrajících hráčů měla před dvěma lety – přes 81 tisíc lidí. Maximum za posledních 24 hodin pak bylo přes 15 tisíc hráčů.

Horizon jako arkádovější větev může oslovovat širší skupinu potenciálních zájemců, ale i tak jde o větší nepoměr, než by si možná člověk myslel. Horší čísla nepochybně také reflektuje kritičtější přijetí u hráčů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *