Games

Flight Simulator si zahrálo přes 12 milionů hráčů » Vortex

V texaském Houstonu momentálně probíhá speciální FlightSimExpo, v rámci kterého samozřejmě vystoupili vývojáři ze studia Asobo, aby zhodnotili aktuální ročník Flight Simulatoru a přidali několik nových informací k oznámenému pokračování. Jorg Neumann, který je přímo zodpovědný za vývoj značky, v první řadě zmínil, že si aktuální verzi simulátoru vyzkoušelo už přes 12 milionů hráčů, z čehož 3 miliony tvoří zapálení fanoušci létání, další 3 miliony pravidelní hráči a zbylé publikum spadá spíše do množiny fanoušků, kteří se virtuálním létáním nechávají zlákat jen občas. Do velké míry by se to ale mělo změnit s příchodem Flight Simulatoru 2024, který má vyhovět množícím se požadavkům na smysluplný obsah, resp. motivaci k vlastnímu létání.

Neumann během panelové diskuze potvrdil, že aktivity – z nichž jsme už řadu mohli sledovat v prvním traileru – nevznikly jen jako povinná součást hry. Podle ředitele vývoje série jde o aktivity, lépe řečeno profese, které připravovali ve spolupráci se skutečnými piloty a hráči se tak zcela nenásilnou formou dostanou k tomu, jaké situace či úkoly se řeší ve skutečnosti. Fanoušci navíc mohou zůstat klidní, protože nad rámec pestrých činností prezentovaných v traileru nabídne Flight Simulator 2024 také velkou porci létání s aerolinkami v připravených scénářích a misích.

Co se týče technické části, vývojáři chtějí ještě více zapojit cloud, aby šli hráčům naproti a nenutili je neustále stahovat gigabajty dat. I díky tomu by mohly být sníženy hardwarové nároky PC verze a hra by se celkově měla stát mnohem přístupnější. Platí rovněž dříve zmíněná kompatibilita s modifikacemi a obsahem, který vyšel pro aktuální Flight Simulator a těšit se můžete samozřejmě i na spoustu změn a vylepšení přímo ve hře. Vývojáři mluví o novém fyzikálním modelu a přepracovaných aerodynamických vlastnostech, stejně jako o dílčích úpravách jednotlivých systémů konkrétních letadel. Aby bylo ponoření do práce pilotů ještě intenzivnější, dojde také na vylepšený systém pro správu pasažérů či nákladu na palubách letounů, stejně jako širší nastavení možných chyb a závad během letu, aby byly mise pikantnější.

Doménou aktuálního dílu je zpracování terénu, ale ani s ním se pro nový ročník vývojáři nespokojí. Odhalili, že v kombinaci s umělou inteligencí a systémy strojového učení ještě vylepšili výsledek svých snah a zapracovali zejména na správném a adekvátním vykreslení přírody. Pomáhá jim k tomu i přesnější převod 2D map do 3D modelů, a to s detaily v měřítku 50 centimetrů. Není ovšem známo, jak se studio Asobo popasuje s městy, která sice z patřičné výšky vypadají skvěle, ale při bližším pohledu na ta města, která neprošla ručním dopracováním, vlastně nevypadají příliš věrně. A co se týče počasí, vývojáři chtějí nad rámec změny ročních období přidat i úkazy jako je polární záře nebo tornáda, což bylo opět zčásti vidět v prvním traileru.

Pokud půjde vše podle plánu, nový Flight Simulator dorazí v průběhu příštího roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *