Games

Fitbit a umelecká inteligencia: Skutočná inovácia vo fitness aplikáciách

Spoločnosť Google včera podľa očakávania predstavila novú generáciu svojich vlajkových smartfónov Google Pixel 8 a novú verziu systému Android 14. Spolu s tým boli odhalené aj nové smart hodinky Google Pixel Watch 2. Tieto produkty by mali mať možnosť využívať aplikáciu Fitbit, ktorá bude začiatkom roka vylepšená o funkcie generatívnej AI. Podľa portálu AndroidAuthority to Google potvrdil na včerajšom prestavení nových produktov.

Aplikáciu Fitbit využijú produkty oboch značiek

Napriek tomu, že je to už niekoľko rokov, tak veľa ľudí stále netuší, že spoločnosť Google vlastní výrobcu fitness zariadení FItbit. Táto značka len pred pár dňami predstavila smart náramok Fitbit Charge 6, ktorý práve využíva Google aplikácie a vyžaduje Google účet. Ešte minulý mesiac tak spoločnosť Google vydala prepracovanú aplikáciu Fitbit určenú pre takéto zariadenia.

Aplikácia Fitbit | Zdroj: Android Authority.com

Aplikácia podľa Googlu teraz poskytuje holistický pohľad na vaše zdravie a pohodu, čo v krátkosti znamená ucelený pohľad na zdravotné funkcie. Navyše by mali mať podľa amerického internetového giganta jej používatelia začiatkom budúceho roka možnosť využívať niekoľko nových funkcií poháňaných algoritmami strojového učenia..

Čo prinesú AI funkcie aplikácii Fitbit?

Jednou z funkcií bude schopnosť nájsť spojenia a korelácie s údajmi o vašej kondícii. Napríklad na včerajšom predstavení Google produktov bola aplikácii položená otázka: „Dnešný beh mi pripadal ťažší ako zvyčajne, ako je to v porovnaní s mojimi predchádzajúcimi behmi?“. Fitbit aplikácia bola schopná poskytnúť odpoveď, ktorú vidíte na obrázku nižšie.

Fitbit
Odpoveď AI v aplikácii Fitbot | Zdroj: Android Authority.com

Algoritmy AI poukázali na klesajúce trendy v skóre spánku používateľov v danom týždni a vytvorili aj graf zobrazujúci tento trend. Okrem poskytovania väčšieho kontextu a prehľadov bude aplikácia Fitbit využívať AI na poskytovanie prispôsobenejšieho koučovania tréningov. Vďaka tomu poskytne dynamickejšie odporúčania cvičení, čo sa prejaví na stabilnejšom progrese vašej fyzičky.


Náš tip

Recenzia ViewSonic Elite XG271QG: Quad HD a 240 Hz v plnej paráde

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *