Games

FIFA 23 po jedenácti letech opět přivítá Chorvatsko » Vortex

Chorvatská fotbalová federace oznámila, že se chorvatský národní tým objeví ve FIFA 23. Informaci posléze potvrdilo i přímo EA. Chorvatsko se tak do hry vrací po jedenácti letech, jelikož jsme naposledy jejich tým mohli nalézt v ročníku FIFA 12. Důvodem jejich absence byly peníze, což se řešilo především v souvislosti s vydáním FIFA 19, jelikož na mistrovství světa ve fotbale v roce 2018 se Chorvatsko umístilo na druhé pozici, když ve finále prohrálo s Francií 2:4. V semifinále ovšem dokázal tým porazit Anglii 2:1, což upoutalo pozornost v reálném i herním světě, ale Chorvatsko nadále ve hře chybělo.

Tehdy se Chorvatské fotbalové federaci nelíbila částka, kterou společnost EA nabídla za licenci, a to jak po roce 2012, tak i v souvislosti s probíraným ročníkem FIFA 19. V roce 2012 mělo jít údajně o pouhých 100 tisíc eur, čemuž se vysmál i někdejší útočník a prezident federace Davor Šuker, jenž je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů 90. let. Snahy o přidání dalšího týmu zde ze strany EA nicméně rozhodně byly, ale společně s federací se nedokázaly dohodnout. Mluvčí federace k tomu tehdy dodal: „Pochopitelně si stříbrných medailistů z mistrovství světa ve fotbale a nejlepšího hráče světa roku 2018 ceníme více než EA a jejich současné nabídky, tím pádem budeme i nadále chránit hodnotu a image chorvatského týmu a našich hráčů.“

Okamžik, na který mnoho hráčů po celém světě čekalo.

Nic však netrvá věčně a obě strany se nakonec přece jen dohodly a došlo k podepsání smlouvy. Marijan Kustić, současný prezident federace, který Šukera nahradil v roce 2021, okomentoval oznámení dohody slovy: „Okamžik, na který mnoho hráčů po celém světě čekalo.“ Těžko říct, zda EA tentokrát přišlo s lepší nabídkou, nebo zda byl Kustić svolnější než Šuker, případně obojí. „Vatreni“ (Ohniví), jak se chorvatskému týmu přezdívá, se tedy oficiálně vracejí na hřiště v posledním ročníku a zapojí se tak i do mistrovství světa přímo ve hře, přičemž to mužské se letos odehraje v Kataru. Současně jsou prvním týmem, který EA oficiálně odhalilo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *