Games

EVE Online dostane rozšíření i vlastní multiplayerovou FPS » Vortex

Během uplynulého víkendu proběhnul tradiční EVE Fanfest v režii vývojářů z islandského studia CCP Games. Autoři oceňovaného vesmírného MMORPG promluvili před tisícovkou lidí z celého světa, jednak aby oslavili 20 let od vydání hry, ale aby nahlédli do budoucnosti a informovali fanoušky o obsahu, který bude do hry v nejbližší době zapracován. Jako první to bude Havoc – nové rozšíření pro EVE Online, které je naplánované na 14. listopadu letošního roku. Hráči se ovšem mohou těšit také na další pokus se střílečkou, kterou zastupovalo oznámení EVE Vanguard. Multiplayerová FPS bude dostupná coby modul pro EVE Online, poběží na Unreal Enginu 5 a hráči by si ji mohli vyzkoušet ještě před koncem roku.

Začněme rozšířením Havoc, které se dočkalo podrobného představení i výše přiloženého traileru. Vývojáři v něm lákají na povstání uvnitř systému Zarzakh, který spravuje skupina Deathless. Hráči dostanou na výběr, zda se přidají k těm, kdo se snaží celou říši oslabit, nebo se ji naopak budou snažit chránit. Jak video i doprovodný text na oficiálních stránkách vývojářů naznačuje, všichni hráči budou muset vážit svá spojenectví a dobře se rozhodnout, ke které straně se v nadcházejících bojích připojí. Součástí rozšíření však nebude jen nová zóna, případné nové cesty a příběh, ale přirozeně také nové lodě nebo způsoby vnitřního fungování jednotlivých hráčských korporací. Součástí datadisku budou také úpravy vlastní hry, které vývojáři činí se zájmem zlepšit celý zážitek, nebo rozšířené možnosti úprav.

Na konci výše přiloženého traileru se pak objeví také několik sekund ze zmiňované střílečky Vanguard, v níž hráči opustí kokpity svých lodí a začnou střílet v těsnějších soubojích sami za sebe. CCP Games popisují Vanguard jako dynamickou a neustále se vyvíjející střílečku, v níž na sebe hráči vezmou roli Vanguardů – válečných klonů bojujících o vlastní přežití a hlavně svobodu. Hrát se bude ve čtveřici nebo sólo a prvním úkolem po startu hry bude rychle začít plnit mise, shromažďovat zdroje a zlepšovat své možnosti boje. Od prvního dne bude Vanguard propojen se základní hrou, samotnou akcí bude moci být ovlivněn svět EVE Online a do budoucna se počítá s posilováním tohoto spojení. První test proběhne v prosinci a zúčastnit se ho budou moci všichni, kdo si platí předplatné Omega.

Making of a návštěva prezidenta

Nebyly to však pouze informace o novinkách, které se v rámci EVE Fanfestu probíraly. Jednou z velkých událostí byla přítomnost islandského prezidenta, který před zahájením úvodní tiskové konference pronesl úvodní řeč. O jeho vystoupení informoval magazín VG247, podle kterého Guðni Thorlacius Jóhannesson nejdříve připomněl, že zatímco ve hrách můžeme být kým chceme a můžeme dělat, co se nám zlíbí, včetně válčení či snahy dosáhnout pomsty, ve skutečném životě by měli lidé utvářet přátelství, radovat se a chovat se k sobě s respektem. Poté Jóhannesson nicméně potvrdil, že svět videoher vnímá velmi silně a CCP označil za společnost, která je jeho srdci velmi blízká. „Moje žena zde nějakou dobu pracovala, můj bratr je zde už roky zaměstnán a já s některými z vývojářů hraju každý týden fotbal,“ řekl prezident Islandu i s odvoláním na to, že na ostrově žije pod 400 000 lidí a všichni díky tomu tvoří jednu velkou rodinu.

Pokud bychom se ale měli vrátit zpět k EVE Online, za zmínku určitě stojí obsáhlé hodinové making of, které lidé z CCP natočili spolu s redaktory magazínu The Escapist. Je zdarma dostupné na YouTube a dozvíte se v něm celou řadu zajímavostí o vývoji hry na pozadí mnoha dobových záběrů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *