Skip to content

Epic možná zrušil Unreal Tournament 3 X » Vortex

Epic možná zrušil Unreal Tournament 3 X » Vortex

Loni v prosinci se objevila zpráva, že Epic chystá návrat třetího Unreal Tournamentu. Oficiálně Epic oznámil vypnutí serverů některých starších her, včetně těch ze série Unreal, ale při té příležitosti došlo i k úniku, že by se měla hra dočkat opětovného vydání jako Unreal Tournament 3 X, a to dokonce zdarma a bez jakýchkoliv mikrotransakcí. Stránka na Steamu lákala na cross-play napříč herními klienty, tedy Epic Games Store, Steam i GOG, stránka na Epicu pak navíc hlásala: „Tohle je kompletní oceňovaná střílečka z pohledu první osoby, do níž jste se zamilovali… zcela zdarma.“ Datum vydání tehdy ovšem známo nebylo a je možné, že na žádné ani nedojde.

Na informace a změny týkající se aktualizované stránky hry na Steamu v prosinci upozornil například uživatel Wario64 na Twitteru. Svůj tehdejší příspěvek však nyní doplnil o další snímek, který zachycuje změny, jež na stránce proběhly v pondělí 5. června a byly zaznamenány na webu SteamDB. Došlo ke změně popisu hry, který přišel o zmínku cross-playe, multiplayeru i kampaně a především pak samotného Unreal Tournament 3 X. Další změna se týkala copyrightu, u něhož byl rok 2022 přepsán zpět na rok 2007, tedy původní rok vydání. Také byl odstraněn účet třetí strany v podobě Epic Games Account. Nadále pak platí, že ani původní Unreal Tournament 3 není ve službě dostupný k zakoupení, jak si však můžeme povšimnout na stránce hry, nově se začaly objevovat negativní recenze, jež souvisí právě s těmito novými skutečnostmi. Na Epicu hra už není vůbec k nalezení.

Zdroj: Steam

Kromě toho, že byla odstraněna každá zmínka o znovuvydání 3 X, se společnost Epic opakovaně odmítla k celé záležitosti vyjádřit, ačkoli byla dotázána hned několika herními weby, například Kotaku nebo The Verge. Údajně nemají „žádné nové informace, které by mohli sdílet“. Zarážející však je, že poznámka pod nemožností nákupu hry stále uvádí, že titul bude v budoucnu dostupný. Pravdou je, že Epic už při přepracování stránky hry nebyl příliš sdílný, navíc některé překvapilo, že se Epic nerozhodl jít spíše cestou zcela nového titulu. Stále nelze vyloučit, že nyní právě toho zamýšlí a časem se objeví samostatný profil hry Unreal Tournament 3 X. Bez oficiálního vyjádření či oznámení ovšem zatím můžeme jen doufat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *