Games

Embracer získal Middle-earth Enterprises za 395 milionů dolarů » Vortex

Ve světle nedávno oznámené restrukturalizace skupiny Embracer, přijetí úsporných opatření a hrozbě propouštění, rušení her a zavírání studií k nám doputovala poměrně zajímavá zpráva. Magazín Variety píše, že Embracer zaplatil za práva na Pána prstenů, Hobita a další 395 milionů dolarů. Informace se objevila v poslední výroční zprávě.

K této významné akvizici přitom došlo ještě v době, kdy se mělo firmě velmi dařit. Nákup společnosti Middle-earth Enterprises skupina Embracer oznámila loni v srpnu a získala ji od firmy The Saul Zaentz Company.

Podobně jako v případě zisku studií a práv od Square Enix se teď píše, že to byla velmi výhodná koupě. Embracer teď potvrdil, že v té době zaplatil 4,2 miliardy švédských korun. Loni nechtěly výši transakce firmy komentovat. Odhadovalo se ale, že cena bude vyšší vzhledem k tomu, že práva zahrnují podíly z filmů, seriálů, her a mnoha dalších věcí. Jen Amazon měl přitom nedávno zaplatit 250 milionů dolarů za práva na svůj televizní seriál The Rings of Power.

Teď chce navíc Amazon vytvořit na základě této značky novou MMO a není zdaleka jedinou firmou, která tvoří hry s touto licencí. Vedení Embraceru se nechalo minulý týden slyšet, že si přeje víc využít práva na Pána prstenů a udělat z něj jednu z největších herních značek na světě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *