Games

EA stáhli z prodeje všechny starší hry ze série FIFA » Vortex

Společnost Electronic Arts nechala odstranit z prodeje všechny starší ročníky série FIFA v digitální verzi. Stalo se tak bez varování ještě před oficiálním uvedením EA Sports FC 24, které připadá na 29. září. Týkat se to má konzolových i PC verzí. Na novinku mezi prvními upozornil uživatel Twitteru s přezdívkou MauroNL (via VGC) s tím, že všechny starší fotbaly od EA Sports naráz zmizely z hlavních obchodů. Týká se to ročníků FIFA 14 až 23. Už je nejde koupit. FIFA 22 a 23 jsou dál dostupné v EA Play.

Není jasné, kdy přesně hry z nabídky zmizely. Trochu zvláštní je, že na to EA neupozornili ani v předstihu. Na profilu hry FIFA 23 na Steamu například najdete informaci: “Produkt EA SPORTS FIFA 23 byl na žádost vydavatele vyřazen z výsledků vyhledávání a veřejného zobrazování v obchodě služby Steam.” Podle SteamDB se tak mohlo stát už 21. září, tedy dokonce před uvedením early accessu EA Sports FC 24.

Stávajících majitelů digitální verze se samozřejmě změna nijak nedotkne, dál mají ke hrám přístup. Stále je možné koupit také fyzickou verzi. Alespoň v tuto chvíli. Konec dlouholetého partnerství EA a FIFA byl tak hodně rázný. Bez licence možná nemůže vydavatel hry dále touto cestou prodávat. Anebo nechce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *