Skip to content

E3 se letos nezúčastní » Vortex

Jediná dosud potvrzená velká společnost, která slíbila účast na letošní E3, obrátila. Ubisoft oznámil, že se nakonec veletrhu nezúčastní. Ještě nedávno přitom jeho vedení tvrdilo, že pokud se uskuteční E3, francouzský vydavatel na ní chybět nebude. Mluvčí Ubisoftu teď řekl magazínu Video Games Chronicle, že se rozhodli vydat jiným směrem a namísto výstaviště Convention Center v Los Anegles bude své hry tento gigant prezentovat jen během streamu Ubisoft Forward Live 12. června. Podrobnosti o něm prý brzy zveřejní.

Ubisoft sice ústy mluvčího říká, že E3 přinesla během let nezapomenutelné momenty, ale současně dodává, že původně úmysl připojit se k obnovenému veletrhu nakonec firma přehodnotila. Pořadatelé z ESA ani společnosti ReedPop zatím na zprávu nijak nereagovali. Není jasné, zda by se Ubisoft mohl potenciálně připojit třeba ke konkurenční akci Geoffa Keighleyho, která by se letos měla ještě víc přiblížit klasické show. Z vyjádření se to ale nezdá moc pravděpodobné.

Tato neochota promluvit jasně sama o sobě nevzbuzuje velkou důvěru ohledně letošního lineupu.

Chybět budou vůbec poprvé také všichni výrobci konzolí, jak už nějakou dobu víme. Pořadatele E3 stále jména účastníků nechtějí zveřejnit a k vlasní škodě je zatím tají. Naznačují jen obecně, že nebudou chybět AAA společnosti. Ale které? To ani na konci března stále nevíme. Tato neochota promluvit jasně sama o sobě nevzbuzuje velkou důvěru ohledně letošního lineupu. V zákulisí se mluví už nějakou dobu o tom, že také další důležité firmy váhají, zda se k E3 pod vlivem těchto zpráv připojit. Podle neoficiálních zpráv by na E3 snad mělo dorazit Konami.

E3 se uskuteční od 13. do 16. června. První dva dny budou jen pro byznys. Třetí den se o haly podělí odborná veřejnost s běžnými návštěvníky. A poslední den bude vyhrazen jen hráčům. Microsoft se zúčastní jen takzvaného digital weeku E3. Jeho prezentace doplní další streamované akce PC Gaming Show, Future Games Show nebo Guerilla Collective. Konkurenční Summer Game Fest odstartuje živou show 8. června. Ani podrobnosti o této akci ale neznáme. Proslýchá se nicméně, že tu budou nějaké prezentace pro novináře.

Deklarovaná snaha o velký comeback E3 začíná dostává povážlivé trhliny. Je opravdu znepokojivé, že se od veletrhu odvrátil i Ubisoft, který jej tradičně podporoval, když šéf vydavatele Yves Guillemot ještě nedávno za akci horoval. Samotný obrat v plánech také budí velkou nedůvěru…

Další podrobnosti o letošním ročníku E3 najdete v našem archivu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *