Games

Do Windows 11 míří postranní AI panel Copilot

Ačkoli by to možná před několika týdny či měsíci mnozí neočekávali, příležitostí kolem využití umělé inteligence koncovými zákazníky se možná úplně nejlépe chytila firma Microsoft. Společnost Google a další konkurenty, kteří si v oboru brousili zuby na velké věci, znervózněl hlavně brzkým vložením nástroje ChatGPT do vyhledávače Bing, prohlížeče Edge či klávesnice Swiftkey. A teď pouští AI přímo do svého nejvýznamnějšího díla, operačního systému Windows. Konkrétně Windows 11 dostává postranní panel Copilot.

Announcing Windows Copilot

Novinka bude integrována přímo do systému a bude přístupná z hlavního panelu. “Po otevření zůstane postranní panel Windows Copilot konzistentní napříč aplikacemi, programy a okny a bude vždy k dispozici jako váš osobní asistent,” uvedl produktový ředitel pro Windows a zařízení Panos Panay na konferenci Microsoft Build 2023.

Copilot se objeví jako ikona na hlavním panelu a po kliknutí na ni se otevře postranní panel s rozhraním chatu. Podobně jako v chatu Bing budou moci uživatelé vyhledávat odpovědi na otázky a přizpůsobovat a navigovat svůj počítač. Kromě návrhů bude Windows Copilot pomáhat provádět akce, například “upravit nastavení”, “zapnout tmavý režim”, “nastavit režim zaostření” nebo “přichytit všechna okna”. Dokáže také vysvětlit a shrnout obsah aplikací a poradí si i s vloženými soubory.

Windows 11 se tímto stává prvním OS pro osobní počítače, který získá centralizovanou platformu pro asistenta AI. Microsoft začne Windows Copilota testovat v červnu, v březnu jej uvolnil pro aplikace sady 365 a do Githubu.

Kde všude už AI asistenty či generátory využíváte?

Zdroj: g360, Microsoft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *