Games

Dlhá výdrž batérie, krásny displej a vysoký výkon za super cenu. Tento telefón sme si doslova zamilovali

Stredná trieda smartfónov je teraz mimoriadne silná. Zariadenia často ponúkajú viacero funkcií vlajkových modelov, avšak za podstatne nižšiu cenu. Nám sa mimoriadne zapáčila aktuálna novinka od Xiaomi, model 13T. Prečo? Pretože kombinuje skvelú výbavu s mimoriadne atraktívnou cenou.

TOP výbava za 599 € a s hodnotným darčekom

Ak sa dnes bežného používateľa opýtame, aké sú tri najdôležitejšie oblasti, v ktorých by mal byť telefón dobrý, tak je to displej, fotoaparát a batéria. To isté hovoríme aj my v redakcii. Xiaomi 13T všetky tieto parametre spĺňa a prináša toho ešte oveľa viac. A to len za cenu 599 € priamo na stránkach oficiálneho predajcu mi-store.sk.

Xiaomi 13T

Ak máte na tento smartfón zálusk aj vy, mali by ste sa poponáhľať, pretože práve teraz prebieha špeciálna akcia. Ak si novinku kúpite do 8. októbra a zaregistrujete svoj nákup, získate k telefónu aj tablet Redmi Pad SE úplne zadarmo.

Displej, ktorý závidia aj vlajkové lode za 1000 eur

Práve displej je veľmi dôležitou súčasťou každého, aj toho najlacnejšieho smartfónu. Čím je cena vyššia, tým sú vyššie aj nároky na jeho kvalitu a parametre. To, čo dokázalo urobiť Xiaomi, však často vídavame len v tých najlepších vlajkových lodiach. Veď posúďte sami.

Obnovovacia frekvencia na úrovni 144 Hz zabezpečí ničím nerušený a plynulý pocit z používania bez jediného seknutia. AMOLED panel zase ponúkne žiarivé farby s hlbokou čiernou a vďaka vysokému rozlíšeniu je jeho obraz maximálne ostrý. 

Xiaomi 13T displej
144 Hz displej sa v strednej triede len tak nevidí

Takéto skvelé parametre by bola škoda nevyužiť aj v náročnejších podmienkach so silnejším svetlom, napríklad vonku. Ak sa často pristihnete, že si musíte na displej svojho telefónu tieniť, pretože nič nevidíte, to sa vám so Xiaomi 13T nemôže stať. Displej ponúka neuveriteľný maximálny jas na úrovni až 2600 nitov. Nenapadá nám žiadny iný smartfón, ktorý by niečo takéto dokázal. Aj tie najdrahšie modely s cenou vysoko prevyšujúcou hranicu 1000 eur končia niekde na úrovni 2000 nitov. 

Dostatok výkonu na čokoľvek

Vo vnútri novinky sa nachádza čipset MediaTek Dimensity 8200 Ultra. Vyrobený je modernou 4 nm výrobnou technológiou, čo znamená, že ponúka nielen vysoký výkon, ale je aj maximálne úsporný. Dosť bolo čísel označení, čo to znamená v praxi?

Je to veľmi jednoduché. Xiaomi 13T má dostatok výkonu na to, aby bola práca s ním krásne plynulá, bez sekania a dlhého čakania na otváranie aplikácií. Navyše, výborne sa hodí aj ako darček na Vianoce pre vaše dieťa, keďže si na ňom zahrá akúkoľvek hru. Poteší aj úložisko s kapacitou 256 GB, ktoré nie je štandardom ani vo vlajkových lodiach, takže sa už nebudete musieť obmedzovať v počte fotografí, videí či nainštalovaných hier. Miesta bude vždy dostatok.

Fotoaparát: Leica v hlavnej úlohe

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi spolupracuje v oblasti fotoaparátu so svetoznámou spoločnosťou Leica, ktorá dodáva potrebný know-how. Výsledkom sú ešte lepšie fotoaparáty, kvalitnejšie fotografie a aj videá. Kvalita fotoaparátu je dôležitá aj pre nás v redakcii, pretože množstvo fotografií vytvárame práve telefónom.

Xiaomi 13T fotoaparat
Fotoaparát sa chváli spoluprácou so spoločnosťou Leica

Xiaomi 13T ponúka ideálnu kombináciu objektívov. Máme tu hlavný fotoaparát s rozlíšením 50 megapixleov a optickou stabilizáciou obrazu, teleobjektív s dvojnásobným optickým priblížením a taktiež rozlíšením 50 megapixelov a do tretice aj ultra-širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 12 megapixelov.

Kombinácia tohto spoločne s odladeným softvérom a post-processingom umožňuje smartfónu Xiaomi 13T vytvárať fotografie, na ktoré sa budete pozerať s radosťou. Či už fotíte cez deň alebo v noci, stále sa môžete spoľahnúť na kvalitné a ostré zábery s dostatkom svetla a detailov.

Výdrž, na ktorú sa môžete spoľahnúť

Tieto všetky funkcionality sú síce super, ale na čo by nám boli, keby telefón nevydržal ani do obeda? Toto rozhodne nie je prípad Xiaomi 13T a nešetrilo sa ani v tomto smere. Zariadenie je vybavené veľkou batériou s kapacitou 5000 mAh, ktorá zabezpečí bezproblémovú celodennú výdrž aj pri náročnom používaní. V prípade bežného používania sa môžete pokojne dostať aj na dva dni bez nabíjačky.

Xiaomi 13T nabijacka
67 W nabíjací adaptér spolu s káblom priamo v balení

Tu to stále nekončí. Výrobca si už dlhodobo uvedomuje, že nie len samotná výdrž batérie je dôležitá, ale aj čas, za ktoý ju nabijete. K dispozícii je nabíjanie s maximálnym výkonom až 67 W, ktoré zabezpečí plné nabitie z 0 na 100 % len za 40 minút. 

Zatiaľ čo konkurenční výrobcovia vám dnes už do balenia nedajú takmer nič (ani nabíjací adaptér), tak tento smartfón obsahuje rýchlu nabíjačku, kompatibilný kábel, ale aj ochranný obal. A to je dnes veľkou výhodou, pretože už od prvého rozbalenia môžete nabíjať rýchlo a rovno telefón počas používania aj chrániť.

Zhrnuté a podčiarknuté

Po prečítaní týchto riadkov sú dôvody, prečo sa nám v redakcii Xiaomi 13T tak zapáčil, pravdepodobne jasné. Mať smartfón s výbornou výdržou, rýchlym nabíjaním, kvalitným fotoaparátom, špičkovým displejom a spoľahlivým výkonom chce mať každý, no nie každý si za to chce priplatiť. 

Ak všetky tieto funkcionality oceníte aj vy, no zároveň pozeráte aj na cenu, za 599 eur pravdepodobne nenájdete nič lepšie.

Xiaomi 13T fotografovanie
Xiaomi 13T

Za podobnú cenu sa na Slovensku predáva napríklad HONOR 90. Ten má síce väčšie úložisko, no displej má nižšiu obnovovaciu frekvenciou, slabší maximálny jas aj kvalita fotoaparátu je na strane Xiaomi. Zaujímavou alternatívou je Google Pixel 7 so skvelým fotoaprarátom, no ponúka kratšiu výdrž, pomalšie nabíjanie a na Slovensku nie je možné využívať 5G. 

Reálnu konkurenciu tak môžeme hľadať skôr v smartfónoch, ktoré sú o niekoľko stoviek drahšie. Napríklad Nothing Phone (2), Asus Zenfone 10 alebo OnePlus 11.

Kúpil som si Xiaomi 13T: Čo teraz?

Môžete kúpiť zaujímavé príslušenstvo, ktorým funkcionality vášho nového smartfónu posuniete na novú úroveň. A čo tak ho získať zadarmo? Zanechajte svoju recenziu na Heureka.sk a po jej overení získate ďalší darček – Xiaomi Smart Band 7 Pro. Viac informácií nájdete na stránke xiaomipromo.sk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *