Games

Diablo IV dorazí v polovině října na Steam » Vortex

Vývojáři z Blizzardu uspořádali v průběhu včerejšího večera komunitní stream, který se zaměřoval na obsah nadcházející druhé sezóny ve hře Diablo IV. Season of Blood, jak se bude nové rozšíření zaměřené na upíry jmenovat, přijde s obrovským množstvím vylepšení celkového herního zážitku a samozřejmě i přitažlivým novým obsahem. Vývojáři věnovali všem informacím nadstandardní porci dvou hodin a neopomněli ani pasáž, v níž odpovídali na všetečné dotazy hráčů. Společně s tím také oznámili, že start nové sezóny – naplánovaný na 17. října – jde ruku v ruce s vydáním hry na Steamu, o kterém se rovněž dlouhou dobu mluvilo.

Pokud nemáte dvě hodiny času, můžete samozřejmě zavítat na oficiální stránky hry a pustit se do čtení článku, který většinu oznámených novinek a vylepšení shrnuje. Nového obsahu slibují vývojáři opravdu hodně a začínají například s potvrzením, že Season of Blood přinese do hry pět nových endgame bossů. Co se týče aktivit, došlo například ke zkrácení času mezi Legion eventy z 30 na 25 minut, mnohem častěji se bude také spawnovat World Boss a zvýší se například příděl zlata a zkušeností z některých truhel či úkolů. Vývojáři rovněž výrazně navýšili množství zkušeností, které získáte po zabití monster na 50. a vyšší úrovni, díky čemuž by se na 100. level měli hráči dostat o 40 procent rychleji než tomu je nyní. Na druhou stranu, vývojáři pečlivě upravili systém postupného levelování monster, aby se nestávalo, že že na obtížnost World Tier III a IV neodpovídají v rozmezí úrovní 55-75 síle hráčů.

Pokud by vám ale z nějakého důvodu přišlo levelování i tak pomalé a chtěli byste se do sezónního obsahu pustit rovnou, vývojáři připravili také možnost přeskočit po prologu celou kampaň a ihned se ponořit do nově přidaného obsahu. Důležitá pro další sezóny je také úprava systému Renown, který bude perzistentní a lze jej přenášet mezi sezónami, ale i postavami. Takže pokud jste si odemknuli například další sloty pro léčivé lektvary, zůstanou vám odemknuté i nadále, a to samé platí pro skill pointy nebo paragon body. Dalším drobným vylepšením prošly také Nightmare dungeony, do kterých se bude možné přímo teleportovat, takže ušetříte jednu načítací obrazovku. Vývojáři pak obecně posílili monstra, učinili NPC odolnější a zredukovali množství backtrackingu díky lineárnějšímu rozmístění cílů a waypointů v misích. Osobně se mi líbí také automatické použití svitku pro útěk z daného místa, pokud jej máte u sebe, když dojde k nenadálému odpojení ze hry. Můžete se tak pojistit před případným zabitím vlastní postavy, když už nad ní nemáte kontrolu, což se může se startem nové sezóny a vydáním na Steamu projevit jako velmi funkční prvek.

Změn je samozřejmě mnohem víc, jako je například zrychlení mountů či možnost prorážet s nimi některé překážky, převoed gemů na craftovací materiál, čímž dojde k uvolnění místa v inventáři, upravený droprate předmětů, nové bedny pro vlastní předměty poblíž důležitých obchodníků nebo vylepšená navigace. Blizzard slibuje, že krátce před spuštěním sezóny zveřejní kompletní výčet změn v obvyklých poznámkách k patchi, zdá se nicméně, že tlak ze strany komunity na rychlejší a plynulejší průchod hrou zafungoval a s Diablem IV se opět něco děje. Jestli to je krok k lepšímu ale samozřejmě bude moci komunita posoudit, až budou všechny změny zapojeny do hry a Season of Blood vypukne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *