Games

Diablo IV bude připravené ke hraní na Steam Decku » Vortex

Jak už jsme vás informovali minulý týden, společně se startem další sezóny dorazí Diablo IV na Steam. Pro mnoho hráčů je to velká událost, uvážíme-li míru loajality, kterou mohou někteří chovat i k herním launcherům, takže se opět očekává zvýšený zájem a potenciálně i drobné problémy s připojováním do hry. Vývojáři z Blizzardu ostatně lákají na celou řadu zajímavých změn a novinek, které dorazí spolu se zmiňovanou Season of Blood, další je pak příslib, že hra na Steamu obdrží i verifikační razítko pro hraní na Steam Decku.

Informaci poslal do světa globální komunitní ředitel Adam Fletcher, který tak odpovídal na dotazy, které se v Blizzardu ze strany hráčů údajně množí. „Můžeme vám s radostí říct, že Diablo IV bude verifikováno pro Steam Deck, a to od příštího úterý, kdy hra se startem Season of Blood zavítá na Steam,“ potvrdil Fletcher. Připomínáme, že verifikace nezaručuje plynulý chod s nastavenými vysokými detaily, ale například obecně potvrzuje, že by se ve hře neměla nacházet nečitelná či nefunkční místa nebo že by ovládací schéma Steam Decku mělo být plně rozpoznáno. Neznamená to ani – jak se ptají někteří hráči – že by Diablo IV na Steam Decku vycházelo z jiné verze nežli pro Windows a je zřejmé, že Blizzard pouze využívá emulační vrstvu Proton, jako jiní vývojáři u svých projektů.

Vše by ale mohlo být o trochu plynulejší než v dosavadním případě, který počítá s uživatelsky ne tak příjemným způsobem, zahrnujícím rozběhnutí aplikace Battle.net a hraní právě této verze. Testy budou ale samozřejmě probíhat až za týden, takže teprve uvidíme, jak na tom Diablo IV na Steam Decku bude. Dobrou zprávou ale je, že už v tuto chvíli běží hra s uspokojivou mírou detailů plynule kolem 50 fps, takže by to – snad – nemuselo být horší. Více o nové sezóně si můžete přečíst v našem předchozím článku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *