Skip to content

Další Redmi Note 12 má dorazit s novým Snapdragonem

Xiaomi má dle několika zdrojů připravovat další Redmi Note 12. Tedy zástupce aktuální generace extrémně populárních smartphonů této značky. Novinka má nést jméno Redmi Note 12 Turbo a pokud se dosavadní informace potvrdí, přinese opravdu velmi zajímavou výbavu. Jaká konkrétní esa může vytasit z rukávu?

Další Redmi Note 12 s novým Snapdragonem?

O tom, že Xiaomi – respektive jeho značka Redmi – připravuje další Redmi Note 12, tentokrát s přídomkem “Turbo”, již před pár dny informoval poměrně známý leaker Kacper Skrzypek. Ani ten však neměl podrobnější informace o připravované novince než její název a to, že bude využívat čipset od Qualcommu. Nyní na něj navázal další, v minulosti již prověřený, zdroj vystupující pod přezdívkou “digital chat station” na čínské sociální síti Weibo. Podle něj by novinka měla disponovat 6,67″ OLED panelem o FullHD+ rozlišení a 120Hz obnovovací frekvenci. Další informace se pak vztahují k fotoaparátům na zádech telefonu, respektive jejich snímačům. Ty by měly mít rozlišení 50, 8 a 2 MPx.

Co je ale ještě zajímavější, Redmi Note 12 Turbo by údajně měl disponovat dosud nepředstaveným čipsetem Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2. U něj se očekává, především výrazný posun v efektivitě. Oproti současnému Snapdragonu 7 Gen 1, který se mimochodem ještě ani nestačil příliš rozšířit, by tak nová generace měla být úspornější. Tyto informace pak zní o to zajímavěji, když je spojíme s předpokládanou nadstandardní kapacitou baterie 5 500 mAh. Podporováno by pak mělo být také 67W nabíjení. Nemalá má být i maximální kapacita interního úložiště – 512 GB. Operační paměť by pak měla mít až 12 GB, zde bychom ale očekávali zapojení virtuální RAM.


tipy-z-ciny-394-chytre-vychytavky-obyvak-aliexpress

5 tipů na zboží z Číny: Chytré vychytávky do obýváku

Články

Marek Houser

Marek Houserčtení: 3 minuty (
uložit na později

)čtení: 3 min.

uloženo


uložit na později

3 min.