Games

Další propouštění pod Embracerem postihlo studia Cryptic a Zen » Vortex

O konkrétních dopadech plánované restrukturalizace společnosti Embracer jsme na Vortexu psali už několikrát. Propouštění se alespoň prozatím týkalo studií Campfire Cabal, Beamdog, Crystal Dynamics nebo Volition, které ale bylo nakonec uzavřeno celé. Snižování provozních nákladů ale nekončí a v průběhu uplynulých hodin se objevily informace o dalších dvou studiích, která snižují stavy svých zaměstnanců a snaží se v rámci nastíněného plánu zapadnout do nové strategie Embraceru. Konkrétně jde o studio Cryptic, které stojí převážně za MMO jako City of Heroes, Star Trek Online nebo Neverwinter, a také o studio Zen, autory titulů Pinball FX nebo Zen Pinball.

Propouštění v Cryptic Studios

Na odchod některých zaměstnanců z Cryptic Studios upozornil insider Timur222, který se soustředí převážně na sociální síť LinkedIn, ze které se snaží získávat nejrůznější informace o jednotlivcích, studiích i konkrétních hrách a své objevy sdílí pravidelně na Twitteru. Tentokrát dal dohromady hned několik vzkazů od lidí, kteří ještě donedávna pracovali pro Cryptic a nyní hledají novou práci. Jde například od gameplay designéra Davida Nishballa, technického grafika Chrise Pennyho, herní designérku Jesse Heinig nebo komunitního manažera Mikea Fatuma. Všichni hledají novou práci a více či méně otevřeně poukazují na to, že se stali obětí nečekaného rozhodnutí. „Ve světě se momentálně dějí divné věci,“ poukázal například Fatum, zatímco Heinig popsala období jako bouřlivé. To samozřejmě naznačuje, že v Cryptic Studios proběhlo nějaké zemětřesení, byť se k tomu zatím Embracer ani zástupci vývojáři nevyjádřili

Propouštění v Zen Studios

Co se týče druhého studia, zde se můžeme opřít o informace komunitního manažera Adama Dienese, jehož příspěvku na Twitteru si všimnul portál Game World Observer. „Restrukturalizace ve hrách zastihla i mě – v pátek 13. října jsem byl spolu s dalšími více než 30 kolegy propuštěn ze současné práce, takže si musím najít novou,“ napsal Dienes. Ačkoliv ani tady nepřišlo oficiální potvrzení, jen stěží by o něčem takovém komunitní manažer vtipkoval, takže lze zprávu považovat za důvěryhodnou. Znamenalo by to ovšem, že Zen Studios mohlo přijít o značnou část týmu, vzhledem k tomu, že podle sítě LinkedIn zaměstnává přibližně 80 lidí. Je samozřejmě otázkou, jak to ovlivní jejich další projekty, tedy pokud se nestane něco neočekávaného a k dalšímu vývoji se tým dostane. Poslední hrou, kterou Zen Studios dokončilo, byl Circus Electrique – příběhové RPG kombinující prvky Darkest Dungeon a správy cirkusu. Ačkoliv vyšlo pod radarem, má na Steamu kladné hodnocení, s kritikou směřující zejména k velmi nízkému faktoru znovuhratelnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *