Skip to content

Další dvě retro beat `em up po Teenage Mutant Ninja Turtles » Vortex

Poslední roky jsou velice plodné, pokud jde o nejrůznější retro projekty. A konkrétně v posledních dnech mají opakovaně důvod k radosti fanoušci klasických beat `em up. Nebo jak já rád říkám, chodiček-mlátiček. Nebudu lhát, jsem fanoušek těchto automatových arkád, a tak mi dělá radost, že opět získávají na popularitě. Už před dvěma lety se fanoušci Segy mohli těšit z návratu Streets of Rage od studií Dotemu, Lizardcube a Guard Crush Games v podobě čtvrtého dílu.

Minulý týden pak shodou okolností dorazily hned dvě novinky z tohoto žánru. Rubačka Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge vyšla 16. června a Final Vendetta o den později. Na želvy nindža se podíváme už zítra ve streamu a zřejmě záhy také v recenzi. Teď se ale zaměříme na druhou jmenovanou hru, která mohla vaší pozornosti uniknout.

Final Vendetta je projekt od studia Bitmap Bureau a Numskull Games. Hra vyšla v pátek a zatím má docela slušné ohlasy. Dorazila na PC i konzole včetně Switche. Zahrát si ji můžete sami i v multiplayeru ve dvou. Stejně jako želváci i tato hra láká na detailní pixelart a inspiraci automatovými klasikami. Na výběr jsou tři hratelné postavy, několik režimů a obtížností a šest různých oblastí.

Novinka se otevřeně inspiruje klasikami jako Streets of Rage, Double Dragon nebo Final Fight. Můžete tu dokonce roztřískat auto je ve Street Fighteru. Je to takový milostný dopis coin-opům, až na to, že se nevydáte do Tokia, San Francisca nebo třeba do New Yorku, ale trochu nezvykle do starého dobrého Londýna. Samotní autoři Bitmap Bureau jsou totiž z Velké Británie. Hra se prodává asi za 22 eur. Nedal by si někdo mlátičku ze Žižkova nebo z Vršovic?

Ale možná pro vás ani tohle neo retro není dost retro a chcete něco ještě klasištějšího. I pro vás bychom měli čerstvý tip. Můžete zkusit Streets of Rage 2 New Era. K dispozici je nové demo fan remasteru, který nespoléhá na emulaci, ale reverzní inženýrství. Teoreticky tak do titulu může přibýt nový obsah, grafika i zvuky, říká autor.

Zkušební hratelná verze je k dispozici pro Windows i Mac a pohání ji engine Unity. Ale tušíte správně, má to háček. Nejde o oficiální port, tudíž není jasné, zda tuhle legraci Sega neutne dřív, než řekneš hadouken.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *