Games

DALL-E 3 je nyní součástí AI modelu ChatGPT

  • ChatGPT vám nyní umožní generovat obrázky pomocí modelu Dall-E
  • DALL-E 3 patří mezi nejpokročilejší modely AI
  • Funkce je zatím pouze pro některé předplatitele ChatGPT Plus

V minulém týdnu provedl ChatGPT další zásadní krok v oblasti strojového učení. Integroval do své aplikace Dall-E 3, grafický AI generátor, který je považován za nejpokročilejší model AI na tvorbu digitálních obrazů. Tento nový přírůstek do rodiny OpenAI je nyní k dispozici pro vybrané předplatitele a slibuje zásadní posun ve světě umění a umělé inteligence.

Co je DALL-E 3?

Pokud se s názvem setkáváte poprvé, jedná se o platformu umělé inteligence, která převádí text na vizuální obsah. V základu je DALL-E neuronová síť, schopna vytvářet obrazy v různých stylech na základě zadaných specifikací. Inovace, která otevírá nové dveře k tvorbě vizuálního obsahu a poskytuje uživatelům nejen možnost komunikace textem, ale také tvořit digitální obrazy podle svých myšlenek a potřeb. Vývojáři konkurenčních modelů se nyní mohou obávat, že uživatelé nebudou ochotni investovat do více předplatných, když ChatGPT nabídne vše v jednom.

Integrace DALL-E 3 do jazykového modelu ChatGPT 4

Generování obrázků pomocí správně zadaných slov

Způsob, jakým Dall-E 3 generuje obrázky, se mírně liší od konkurenčních AI nástrojů. U jiných modelů, například Midjourney, je potřeba mít alespoň základní znalosti v programování, aby výsledné obrázky byly uspokojivé. Na rozdíl od nich v Dall-E 3 nepotřebujete prakticky žádné další znalosti – stačí stručně napsat prompt, tedy slovy stručně popsat očekávaný výsledek, a to v pár vteřinách provede za nás.

Jak plugin přidat do vašeho ChatGPT?

Ačkoliv je ještě stále limitovaný a není dostupný pro všechny uživatele, můžete vyplnit dotazník a zažádat o přístup, nebo můžete jednoduše vyčkat, než bude zpřístupněn širší veřejnosti.
Výhodou je, že díky jazykovému generátoru je možné prompty zadávat v češtině, což může uživatelům poměrně usnadnit vyjádření konkrétní myšlenky.


WhatsApp do své aplikace generativní AI, umožní tvořit nálepky

WhatsApp podléhá trendu AI. Zavede novinky generované umělou inteligencí

Zprávičky

Zuzana Přibylová

Zuzana Přibylováčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.