Games

Creative director už naznačuje Spider-Mana 3 » Vortex

Druhý Spider-Man si včera konečně odbyl vydání, tudíž není divu, že jeho nyní všude plno. Po recenzích se na nás valí i první ohlasy fanoušků a hráčů, kteří již také s Peterem Parkerem a Milesem Moralesem metají pavučiny napříč New Yorkem, ale i nadále se mnohé děje nejen ve hře samotné, ale i kolem ní. Hráči již odhalují nejrůznější překvapení, která vývojáři uvnitř hry schovali, jiní se ovšem musí naopak potýkat i s technickými problémy. A z oficiálních míst dokonce již přicházejí náznaky, že by tímto dílem nemuselo toto velké pavoučí dobrodružství skončit.

Spider-Man 3, Venom a Deadpool

Ačkoli hra sotva přišla, už se nepřekvapivě objevují otázky, zda se můžeme těšit i na pokračování. Oficiálně zatím nic potvrzeno ani oznámeno pochopitelně nebylo, ale creative director Bryan Intihar to rozhodně nevylučuje. Vlastně právě naopak. Intihar byl v den vydání, tedy 20. října, hostem podcastu Friends Per Second a řeč byla pochopitelně právě o Spider-Manovi. Otázce ohledně případného třetího dílu se zrovna dvakrát nevyhýbal a ačkoli viditelně pečlivě vážil slova, uvedl, že by mohl být řádně „epický“. Poté použil přirovnání k Marvel Cinematic Universe, přičemž první hru a Milese Moralese přirovnal k filmu Iron Man, druhý díl pak k filmu Captain America: Občanská válka a zeptal se, kam bychom se takto dostali – k Avengers: Infinity War a Endgame. „Myslím, že by to bylo pořádně epické. Ale uvidíme,“ dodal. Nepochybně bude záležet na úspěchu hry a jejích prodejích, ale už teď se dá očekávat, že si špatně rozhodně nepovede, ačkoli se v tuto chvíli nemůžeme ohánět přesnými díly. Za zmínku také stojí, že stejně jako u prvního dílu i dvojka obsahuje pro Marvel typické potitulkové scény, které i zde lákají na „cosi dalšího“ a naznačují, že příběh ještě není u konce. To však samozřejmě automaticky neznamená, že na třetí díl dojde.

Na tomto místě je vhodné připomenout, že studio Insomniac Games má ve vývoji další superhrdinskou hru, a to Wolverina. Narrative director Jon Paquette byl nicméně magazínem Insider dotázán na možný spin-off s Venonem. Ten neodpověděl přímo, ale uvedl, že naslouchají fanouškům a zaměřují se na jejich reakce a na to, co doopravdy chtějí. A aby toho nebylo málo, svou troškou do mlýna přispěl i herec Yuri Lowenthal, který ztvárňuje Petera Parkera. Ten pro změnu v rozhovoru pro ComicBook.com obdržel otázku, jakou postavu by rád viděl v případném třetím díle. Ten rychle uvedl, že zatím se žádnému pokračování neupsal, ale bez přemýšlení odpověděl, že by chtěl účast Deadpoola v podání Nolana Northa. Toto přání vyslovil už v minulosti a dle svých vlastních slov je z toho Bryan Intihar unaven, ale on si myslí, že by to bylo skvělé, protože zbožňuje Spidey-Pool. „Stane se to? Pravděpodobně ne. Poslouchají mě? Většinou ne,“ dodal Lowenthal. Nápadů tedy rozhodně není málo, ale otázkou je zda se některého z nich nakonec dočkáme.

Problémy s fyzickými verzemi

Ne pro všechny hráče bylo bohužel vydání hry bezproblémové a někteří se museli potýkat s nepříjemným problémem. Zatímco majitelé digitálních verzí si mohli hru stáhnout už předem a hned s vydáním se pustit do hraní, majitele krabicových verzí mohlo potkat nemilé překvapení. Na subredditu hry a později například i na fóru ResetEra se objevil popis problému s instalací hry z disku, která se zastaví na 36 %. Dle odpovědí se s tímto problémem setkalo velké množství dalších hráčů, přičemž zkoušeli všechno možné, aby se přes toto zaseknutí dostali – další pokusy o instalaci, odpojení a opětovné připojení PlayStationu 5, případně celé resetování konzole. Nic z toho však nepomohlo a zdá se, že se jedná výhradně o disky určené pro evropský trh. Společnost Sony ani Insomniac Games se k tomuto problému zatím veřejně nevyjádřily, ale na dotazy fanoušků odpovídaly, že jde patrně o vadný disk a že jsou již s problémem obeznámeni a pracují na jeho řešení. Kdy však řešení dorazí, to není v tuto chvíli známo, a tak některým smolařům bohužel nezbývá než čekat.

Pocta Black Pantherovi

Už předchozí hry byly nabité nejrůznějšími easter eggy, odkazy a narážkami nejen na jiná komiksová díla – stačí vzpomenout například na žádost fanouška, který chtěl do hry zakomponovat žádost o ruku, ale nakonec se přítelkyní rozešel ještě před vydáním hry. V prvním díle nicméně nemohl chybět ani Spider-Manův (a samozřejmě mnoha dalších hrdinů) zesnulý autor Stan Lee, jenž byl ostatně znám pro svá pravidelná camea ve filmech od Marvelu. Zde ztvárnil malou roličku kuchaře v Mick’s Restaurant, v Marvel’s Spider-Man: Miles Morales se pak coby pocta právě vedle této restaurace objevila jeho obří socha.

Tentokrát vývojáři vzpomněli na herce Chadwicka Bosemana, jenž v roce 2020 ve věku 43 let prohrál svůj boj s rakovinou. Boseman v Marvel Cinematic Universe ztvárnil postavu T’Chally / Black Panthera ve stejnojmenném sólovém snímku z roku 2018 a dále ve filmech Captain America: Občanská válka, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame a animovaném seriálu Co kdyby…? Ve Spider-Man 2 se opět objevuje velvyslanectví Wakandy, která sídlí v ulici pojmenované Boseman Way. Pokud pak jako Miles dojdete k hlavnímu vchodu, můžete spustit interakci, v níž Miles zkříží ruce na hrudi právě po vzoru Black Panthera. Rovněž je mezi obleky pro Milese zastoupen i Forever Suit, který je inspirován tím Black Pantherovým a název odkazuje na heslo „Wakanda Forever“.

Když už je nicméně řeč o Black Pantherovi, připomeňme, že i tento hrdina obdrží vlastní hru, na níž pracují Cliffhanger Games a Electronic Arts. To má pod sebou zároveň i herního Iron Mana, na němž pro změnu pracuje studio EA Motive, a shodou okolností jsme se v těchto dnech dozvěděli něco málo nového.

Co se však pavoučího muže týče, Spider-Man 2 toho má i spoustu dalšího k prozkoumání a nalezení. A pakliže jste se do hry ještě sami nepustili, možná vám přijde vhod i naše recenze. Další informace o hře pak naleznete jako vždy v našem archivu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *