Games

Cože? Xiaomi ukázalo extra levný monitor Redmi se 100 Hz

  • Xiaomi představilo v Číně extra levný kancelářský monitor
  • Disponuje však vyšší obnovovací frekvencí a neurazí ani design
  • Zatím není jasné, zda se podívá i na globální trh 

V posledních letech představila společnost Xiaomi hromadu počítačových monitorů a nyní v Číně odhalila model Redmi Monitor A24, který cílí na extra nízkou cenu, ale také poměrně solidní specifikace, které na běžné kancelářské použití a občasné hraní her postačí.

Redmi Monitor A24 se může pochlubit 23,8palcovým IPS displejem s rozlišením 1080p. Obnovovací frekvence činí 100 Hz, takže chod systémem bude znatelně rychlejší než u klasických 60Hz monitorů a rozdíl bude znát i ve hrách. Doba odezvy 6 ms je pak průměr. Redmi Monitor A24 pokrývá navíc 99 % barevného gamutu sRGB a má kontrastní poměr 1000:1.

Co se týče portové výbavy, samozřejmostí je HDMI a také DisplayPort ve verzi 1.4. Design extra nenadchne, ale rozhodně neurazí, nejlepší na tom všem je však cena. V tuto chvíli se monitor prodává v Číně za 499 juanů, což je asi 1 600 korun bez daně. Globální dostupnost zatím výrobce neprozradil, ale čistě teoreticky bychom se ji dočkat mohli. Xiaomi v Evropě představilo několik monitorů a ne vždy se jednalo o prémiové záležitosti.

Spokojili byste se s podobným monitorem?

Zdroj: gizmochina.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *