Games

Commandos se vrací. Podívejte se na první video » Vortex

O návratu slavných Commandos v souvislosti s novou hrou jsme poprvé psali už v roce 2019. Teď se novinka v podání německé společnosti Kalypso Media konečně formálně představila. Populární taktická hra se po HD remasterech vrací podobně jako nedávno Jagged Alliance. Titul Commandos: Origins nám slibuje ukázat úplně první úkoly této speciální jednotky. Čeká nás víc než 10 misí, v nichž se vypravíme například do Afriky.

Venku je první trailer a ze hry toho vlastně ukazuje docela dost. Na hře pracuje tým Claymore Game Studios. Dlouho očekávané pokračování strategie z druhé světové války funguje coby prequel a můžete se tu těšit se setkání známých hrdinů, kteří se odváží přijmout i úkoly, které ostatní odmítají. Jsou to Jack O’Hara alias Green Beret, Thomas “Sapper” Hancock, Francis T. “Sniper” Woolridge, Samuel “Driver” Brooklyn, James “Marine” Blackwood a Rene “Spy” Duchamp.

Klasika v novém

Všichni musí spolupracovat a kombinovat pod velením hráče své schopnosti, aby uspěli v misích, kde budou naším cílem sabotáže i záchrany. Podle autorů musíme dobře plánovat, plížit se i využívat své speciální dovednosti.

Kromě Afriky navštívíme i ledové pláně Arktidy, západní pobřeží Evropy i východní frontu. Tady všude nás čekají mimořádně riskantní úkoly. K vítězství mají vést různé cesty díky detailnímu, různorodému a interaktivnímu prostředí. Budeme se plížit, šplhat, schovávat se, ale také řídit různé stroje. Mise mají být pestré a každá jiná.

Tým slibuje moderní interface s precizním a intuitivním ovládáním. To nám prý umožní dokonale velet a koordinovat současně komplexní akce. V misích budeme mít hlavní i nepovinné úkoly a podle vývojářů bude prostředí maximálně autentické. Do hry se navíc bude možné pustit s kamarádem v kooperaci pro dva. Multiplayer bude fungovat on-line i lokálně na jednom zařízení.

Commandos: Origins míří na PC (Steam i Epic Games Store), PS5 a Xbox Series. Budou také hned při vydání k dispozici v Game Passu pro PC i Xbox. Hra vyjde příští rok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *