Games

Commandos: Origins – -apkrig

Vydavatelská společnost Kalypso Media právě přišla s oznámením, které se pro příznivce stealthových strategií musí nutně rovnat splněnému snu: Milovaná značka Commandos, která prakticky vzato kdysi zformovala celý žánr, se dočká pokračování – Commandos: Origins. Na oznamovací trailer se můžete podívat výše.

Druhou světovou válku už jste v rámci série jednou pomáhali vyhrát a tvůrci se rozhodli nebušit do už značně vyprázdněné slámy. Opětovnou bitvu o Berlín či návrat na Guadalcanal tak pravděpodobně čekat nemusíme – jak už ostatně napovídá slovo Origins v názvu, hra se místo toho bude věnovat vzniku samotné ikonické elitní jednotky.

Upoutávka třeba napovídá, že slavného zeleného bareta Jacka O’Haru bude potřeba nejdřív zverbovat, což se ale dělá poměrně obtížně, když zrovna sedí v nacistické věznici v Africe. Náplň první mise je tak nejspíš jasná.

Jádro hratelnosti by mělo zůstat věrné koloritu série a při cestě za co nejčistším a nejtišším vítězstvím bude potřeba pečlivě využívat a kombinovat všechny specifické schopnosti jednotlivých členů vašeho komanda. Sestava se vrátí v plné síle a na bojištích budete nakonec velet všem známým tvářím: Baretovi, Sapérovi, Sniperovi, Řidiči, Mariňákovi i Špionovi.

Tvůrci slibují pečlivě vytvořená prostředí skýtající řadu různých postupů, při nichž naplno využijete svou strategicky-plíživou kreativitu. Uhlazenému zážitku by pak mělo pomáhat modernizované ovládací schéma, které nabídne intuitivní a precizní vedení postav a zvládne i koordinovat několik komplexních akcí naráz, abyste mohli rozpoutat pořádnou podřezávací divočinu. A nebudete na to muset být sami, hra bude podporovat i kooperativní multiplayer pro dva hráče.

Slavné jméno s sebou pochopitelně ponese obrovská očekávání a tvorba podobného pokračování není zrovna snadný úkol. Vydavatel přímo za tím účelem před třemi lety založil nové studio Claymore Game Studios, nad jehož schopnostmi vzhledem k neexistujícímu portfoliu pochopitelně visí jistý otazník. 

Řada fanoušků taktických strategií doufala, že by se značky Commandos jednou mohlo chopit studio Mimimi, které v žánru sekalo pecku vedle pecky, jenže jak si jistě pamatujete, Mimimi bohužel nedávno oznámilo konec činnosti a šance, že bychom se od něj mohli dočkat nových Commandos, je proto naprosto mizivá. Nezbývá než doufat, že se vývojáři z Claymore předvedou v tom nejlepším světle a vyrobí hru s kvalitou, která se té od Mimimi alespoň přiblíží.

Commandos: Origins vyjdou příští rok na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. V den vydání budou k mání i v rámci Game Passu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *