Games

Chytrá domácnost snadno a levně!

  • Lidl opět zlevnil startovací sadu se Zigbee bránou a trojící RGB žárovek
  • Z původních 1 699 Kč ji lze nyní pořídit za 1 199 Kč

Na trhu existuje mnoho výrobců nabízející produkty chytré domácnosti. Od každého z nich se můžete vybavit hromadou doplňků a jedním z nich je také obchodní řetězec LIDL.  Dnes se podíváme na jeden konkrétní produkt, který už jsme před nějakým časem testovali a nyní je ve velmi zajímavé akci. Řeč je o LIVARNO home Zigbee 3.0 Smart Home Starter Kit Gateway.

LIVARNO home Zigbee 3.0 je ideálním vstupním bodem pro každého, kdo si s myšlenkou chytré domácnosti pohrává. Zahrnuje centrální Zigbee jednotku (bránu), tři RGB LED žárovky a dálkové ovládání. Mimochodem jsme pro vás tuto sadu před nějakým časem i recenzovali, jediný rozdíl je v bráně, která je teď novější. Klíčovým prvkem systému LIVARNO je jeho flexibilita a rozšiřitelnost. S kompatibilitou systému Zigbee 3.0 můžete snadno přidávat časem další zařízení například chytré zásuvky nebo pohybové senzory.

Zigbee 3.0 je technologie, která se vyvinula jako odpověď na rostoucí požadavky chytrých domácností. Její schopnost spolehlivě přenášet data na větší vzdálenosti a integrovat zařízení různých je pro podobné použití naprosto ideální. Výhodou je i možnost integrace produktu LIVARNO s Google Asistentem, který umožňuje ovládání jednotlivých prvků pomocí hlasových příkazů. Žárovkám lze snadno nastavit jas, barvu a teplotu světla prostřednictvím aplikace Lidl Home, která je dostupná pro systémy iOS a Android.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců. Potěší rovněž fakt, že lze Lidl zařízení ovládat skrz Google Asistenta či Google Home.

Normálně si Lidl za tuto sadu účtuje 1 699 Kč, avšak nyní je v akci za 1 199 Kč, což je velmi slušná nabídka.

Cena: 1 199 Kč

Jaké máte zkušenosti s chytrou domácností z Lidlu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *