Games

Chocobo GP se vrací, nově bez mikrotransakcí » Vortex

Chocobo je jednou z výrazných poznávacích značek série Final Fantasy, takže když měl na začátku loňského roku vyjít titul Chocobo GP – navazující na bezmála 25 let starý Chocobo Racing – hráči se pod přílivem roztomilých obrázků jen rozplývali. O to tvrdší pro ně ale musela být srážka s realitou, která se točila kolem mikrotransakcí a velmi agresivních monetizačních praktik, kvůli kterým museli hráči únavně dlouho grindovat, aby se dostali ke smysluplné dávce obsahu. Po necelém roce a přijetí, které se rozhodně nedalo označit za vřelé, se proto vývojáři ze Square Enix rozhodli ukončit obsahovou podporu hry a zkraje letošního roku také zrušili herní měnu Mythril. Ačkoliv hra byla ve svém hlavním módu nadále hratelná, zdálo se, že ji Square Enix nechá pomalu umřít a postupně se nad ní začala zavírat voda, v průběhu června ale došlo na zajímavý zvrat, a pokud vás původní koncept hry zaujal, možná se k ní budete chtít vrátit.

Jak si totiž fanoušci všimli, už 15. června se na Nintendo eShopu objevila ke koupi nová verze popisované hry za cenu 50 dolarů, která už nikoho mikrotransakcemi obtěžovat nebude. Veškerý obsah je dostupný ve hře, což ale z druhé strany neznamená, že k němu budete mít přístup od prvního spuštění. Z Chocobo GP se nicméně stala prémiová hra, takže už bude záležet jen na vašem umu a ochotě utrácet svůj volný čas, abyste se dostali ke všem postavám a obsahu jako takovému. Je rovněž důležité doplnit, že aktuální verze hry v digitální distribuci Nintenda zcela nahrazuje dosavadní free to play verzi Chocobo GP Lite, která byla zatížena mikrotransakcemi. Všichni, kdo ji vlastní, však nyní mohou provést upgrade na plnou verzi bez ztráty svého postupu, čímž by se měli dostat k jinak uzamknutému obsahu.

Chocobo GP vyšlo 10. března 2022 coby hra spadající do žánru kartových závodů. Jak už jsme nastínili výše, příliš vřelého přijetí ze strany hráčů se nedočkala právě kvůli mikrotransakcím, férově ale dodáváme, že samotnou hratelnost a zábavu, kterou hra přináší, hodnotily herní magazíny mírně nadprůměrně. Objevovaly se i poměrně vysoké známky kolem 8/10 s tím, že dosavadní skóre na portálu Metacritic činí 63. Pokud se do hraní pustíte, můžete se těšit na závody inspirované hned několika díly série Final Fantasy s tím, že ve středu dění nezůstávají jen Chocobové. Co se týče herních režimů, nad rámec příběhového si můžete zahrát třeba i eliminační klání pro 64 hráčů, stejně jako rozsáhlý turnaj v podobě série několika po sobě jdoucích závodů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *