Games

Český sci-fi mix akce a strategie se rozrostl o nový obsah » Vortex

Česká hra Silica, které pomáhá na svět studio Bohemia Interactive prostřednictvím iniciativy Bohemia Incubator, se dočkala první velké aktualizace v rámci probíhajícího early accessu. Update nazvaný Air Units, jak už ostatně název napovídá, láká na devět nových leteckých jednotek pro obě lidské frakce i brouky z vesmíru. Dostupné jsou ve strategickém režimu.

Letecké jednotky měly být jedním z nejžádanějších vylepšení ze strany komunity. Nejde ale zdaleka o první update. Již před ním do hry dorazilo 15 menších aktualizací. Rozšířil se obsah, vylepšil se výkon i stabilita a samozřejmě se ladí také mechanismy a vyvážení hry. Učí se rovněž umělá inteligence.

Air Units nicméně slibují úplně nový styl hraní, protože se boje přesunou také nad povrch planety Baltarus. “Pozorně sleduji ohlasy hráčů a opravdu se těším, až všechny uvidím ve hře. Za zmínku také stojí, že aktualizace Air Units kromě nových jednotek obsahuje nepřeberné množství dalších oprav a vylepšení,” uvedl hlavní autory hry Martin Melichárek.

Výsledkem by měla být ještě zábavnější hratelnost a větší hloubka, pokud jde o taktiku. Na novinku láká čerstvý trailer. Silica tím ale rozhodně nekončí, stále do ní bude proudit nový obsah i funkce. Protože je titul v early accessu, samotný Martin upozorňuje na to, že hráči mají svou zpětnou vazbou možnost výrazně ovlivnit podobu hry.

Silica je k dispozici na Steamu za 20 eur. Vyšla v květnu a v programu předběžného přístupu by měla strávit přibližně rok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *