Games

České Jets’n’Guns 2 vyjde pozítří na PS4 a PS5 » Vortex

Česká vesmírná shoot ‚em střílečka Jets’n’Guns od studia Rake in Grass, která poprvé vyšla v roce 2004 a v roce 2014 ve verzi Gold zamířila i na Steam, zaujala nejen u nás, ale i ve světě svou hektickou akcí nebo hudebním doprovodem od švédsko-finské „SID-metalové“ skupiny Machinae Supremacy. Jets’n’Guns se po dlouhých letech vrátilo v roce 2018 s druhým dílem, který nejprve vyšel v předběžném přístupu a o dva roky později v plné verzi na PC. Hra nicméně ještě neřekla poslední slovo a má namířeno na další platformy.

První díl vyšel v roce 2019 na Nintendo Switch, ten druhý pak v roce 2020 měsíc po vydání na PC. Jets’n‘ Guns 2 ovšem nově vyjde i na konzole PlayStation 4 s možností upgradu a PlayStation 5, přičemž se o toto vydání tentokrát stará vydavatel Red Art Games. Nebudeme muset ani čekat příliš dlouho, jelikož obě verze vychází již 25. srpna. Vydavatel prostřednictvím nového traileru láká vedle zběsilé neúprosné akce plné destrukcí na velký arzenál zbraní, znovuhratelnost, lokální kooperaci a již zmíněný soundtrack od Machinae Supremacy. Na PlayStationu 5 hra poběží v rozlišení 4K při 60 fps.

Hra bude nicméně dostupná i v podobě fyzických kopiích, a to ve standardní a Deluxe edici. Standardní edice bude stát 14,99 eur, což je stejně jako na Nintendo eShop a o necelé euro levnější než na Steamu. Deluxe edice je exkluzivní a bude ji možné objednat pouze na e-shopu Red Art Games. Tyto edice pro PlayStation 4 a PlayStation 5 budou stát 24,99 eur, jsou limitované na 300 kusů a nabídnou navíc alternativní přebal krabičky od známého manga výtvarníka Naota Cušimy, jenž je znám též pod přezdívkou NAOTO, dále oboustranný plakát a tři pohlednice.

Zajímavé je, že se na produktové stránce nachází i odkaz na verzi pro Nintendo Switch, který po rozkliknutí hlásal Jets’n’Guns Complete Edition v Deluxe verzi. Ten ovšem nikam nevedl a po pár minutách záložka s touto verzí ze stránky zmizela a poté se opět objevila. Vydavatel se o možném vydání této verze zatím oficiálně nezmínil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *