Bungie žaluje cheatera, který hrozil vypálením kanceláří » Vortex
Necelý měsíc poté, kdy jsme vás informovali o žalobě ze strany společnosti Bungie na hráče, který za studio falešně vystupoval a nechával stahovat z YouTube videa slavných tvůrců s odkazem na porušování ochranných známek, přichází další žaloba. Bungie tentokrát míří na streamera Lucu Leoneho, vystupujícího pod přezdívkou MiffysWorld, který v minulosti opakovaně vyhrožoval, že zapálí kanceláře Bungie, cheatoval ve hře Destiny 2 a vyhrožoval komunitnímu manažerovi Dylanovi „dmg04“ Gafnerovi. Bungie už došla trpělivost a v žalobě, které si všimli jako jedni z prvních redaktoři magazínu TorrentFreak požadují finanční náhradu 150 000 dolarů za každé použití cheatu v Destiny 2 a úhradu škody ve výši 2500 dolarů rovněž za každé jedno porušení licenčního ujednání. V žalobě navíc Bungie navrhuje, aby soud trvale zakázal obtěžovat, pronásledovat nebo se jinak zapojovat do nežádoucího kontaktu se společností, jejími zaměstnanci a hráči Destiny 2, čímž by měl být incident ukončen i v této rovině.
Žaloba byla podána 15. července u oblastního soudu ve Washingtonu a Bungie v něm Leoneho popisuje jako uživatele Destiny 2, který běžně streamuje s využíváním cheatů. Navíc licenční ujednání vztahující se k Destiny 2 porušoval také tím, že po banech – které obdržel za cheatování – vytvářel další a další účty, se kterými rovněž podváděl. To je základ celé žaloby, na kterou se ale balí další nepříjemnosti, které Leoneovi patrně nepřilepší. Jak už bylo naznačeno výše, streamer má s Bungie bohatou minulost a z dokumentů vyplývá, že minimálně pro streamera je celá záležitost velmi osobní. Občas se proto nevraživost vůči herní společnosti přenesla do reálného světa, například když Leone na svém Twitteru sdílel obrázek komunitního manažera Dylana Gaffnera s výhružkou. „Právě jsem si uvědomil, že se stěhuji na místo, které je vzdálené asi 30 minut od [bydliště] „dmg04“. Není v bezpečí,“ napsal Leone letos v květnu.
Právě podmínky, s nimiž každý hráč souhlasí před instalací v podstatě jakékoliv hry, Leone systematicky aktivně porušoval, a to je pro vývojáře ten největší problém.
Co se týče výhružek nasměrovaných přímo na Bungie, Leone například reagoval na dotaz jednoho z lidí na Twitteru, zda by se našel někdo schopný něco zapálit v oblasti Seattlu. „Jsem ve Washingtonu, napiš mi soukromou zprávu. A pokud jde o budovu Bungie, dostaneš slevu,“ zněla Leoneova odpověď, jak poukazuje magazín GamesRadar na pasáž v citované žalobě. Ve zprávě nechybělo ani upozornění, aby si v Bungie zavřeli dveře a odsud už nebylo daleko k dalším nenávistným vzkazům, za které mu byl streamerovi účet na Twitteru definitivně zablokován. Ještě před tím ale měl po dotazu magazínu Kotaku na některé dřívější zprávy začít starší tweety mazat, což ale zřejmě neušlo pozornosti Bungie a v žalobě je celá řada dalších hráčových citací zejména ve spojitosti s cheatováním a porušováním autorských práv.
Právě podmínky, s nimiž každý hráč souhlasí před instalací v podstatě jakékoliv hry, Leone systematicky aktivně porušoval, a to je pro vývojáře ten největší problém. Bungie zároveň upozorňuje, že je Leone členem diskuzí na portále OGUsers, kde prodává (pravděpodobně ukradené) účty ke hře na sociálních sítích, spolu s emblémy do Destiny 2, které jsou nepřenositelné. Vtipné je, že Bungie si dokázala spojit účet „Knight“ na zmíněném portále zcela jednoduše – přes e-mailovou adresu, kterou má Leone propojenou právě s účtem hry Destiny 2 u Bungie. Díky tomu proto může Bungie přesněji vymezit, jaké emblémy do hry prodával, a poukazuje i na značně závažnou etickou rovinu, když mezi nimi byly emblémy za příspěvky pro charitativní nadaci Bungie Foundation.
Luca Leone ani Bungie prozatím neposkytli další doplňující komentáře.