Games

Breath of the Wild ve 4K a 60 fps » Vortex

Příchod nové konzole od Nintenda je očekáván už několik let, ale namísto oznámení jsme se naposledy dočkali pouze další varianty verze OLED. O nástupci Switche z roku 2017 se ale začalo více mluvit na konci letošního července, ovšem jen v neoficiálních kruzích na základě kusých zákulisních informací. Zdroje magazínu Video Games Chronicle pak na začátku srpna rozšířil i insider Nate the Hate a před pár dny se začaly šířit zvěsti, že společnost Nintendo na Gamescomu za zavřenými dveřmi prezentovala novou konzoli některým vývojářům a vydavatelům, což postupně potvrdilo více zdrojů. Netrvalo to dlouho a máme zde další várku zajímavých, ač ne zrovna oficiálních a ověřitelných informací.

Nintendo mělo údajně ukázat hned několik technologických dem, Eurogamer ovšem konkrétně zmínil pouze vylepšenou verzi The Legend of Zelda: Breath of the Wild z roku 2017, která tehdy vyšla nejen pro Nintendo Switch, ale ještě i pro Nintendo Wii U. Podle jeho informací to zároveň nelze automaticky brát tak, že se připravuje nové vydání pro „Switch 2“, jelikož v tuto chvíli šlo primárně o prezentování a názorné ukázání využití hardwarových možností nové konzole. Právě o těch nebylo nezasvěceným známo nic víc, což se nyní mění. S informacemi opět přichází insider Nate the Hate, který se měl dozvědět některé technické specifikace související s novým Switchem a novou verzí Breath of the Wild a podělil se o ně ve svém podcastu.

Toto technologické demo prezentované na Gamescomu mělo údajně běžet ve 4K při 60 fps, přičemž se hra navíc zbavila i většiny načítání a celkový dojem byl plynulejší. Dále měla být využita upscalovací technologie DLSS od Nvidie, i když je možné, že nebyla využita v plném rozsahu se všemi možnými funkcemi. Nate rovněž uvedl, že z rozprav, které vedl, vzešlo nějaké datum zacílené na březen 2024, už však neupřesnil, zda by se mohlo jednat o oznámení, či dokonce vydání. Připomeňme, že dle dřívějších informací Nintendo údajně cílí na konec příštího roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *