Games

Blood Money míří na Switch a mobily » Vortex

Britské studio Feral Interactive, jež se už roky zaměřuje a specializuje na portování her pro Mac a Linux, ale také Nintendo Switch a mobilní zařízení, lákalo letos v srpnu, na čem dalším pracuje. Nyní konečně oficiálně oznamuje a představje svůj další projekt, přesněji jeden z nich. Po Switch verzích her jako Grid Autosport a Alien: Isolation, které původně vyšly v roce 2014, nebo letos vydané The Lara Croft Collection, chystají vývojáři Hitman: Blood Money, která kromě konzole od Nintenda toho zavítá i na mobily.

Hitman: Blood Money bylo čtvrtou hrou v sérii, kterou studio IO Interactive započalo hrou Hitman: Codename 47 už v roce 2000, a jednalo se a dodnes jedná i velice úspěšný a oblíbený díl. Blood Money původně vyšlo v roce 2006 na PC, Xbox a Xbox 360, přičemž se jedná o pokračování předchozí hry Hitman: Contracts z roku 2004, dalším titulem je pak Hitman: Absolution z roku 2012. Hra se již v minulosti dočkala nového vydání, a to v rámci kolekce Hitman HD Trilogy, jež zahrnovala Hitman 2: Silent Assassin, Contracts a právě Blood Money – ta vyšla v roce 2013 pro PlayStation 3 a Xbox 360, v roce 2019 pak došlo společně s Absolution i na 4K přepracování a další vydání pro PlayStation 4 a Xbox One.

Nynější vydání nese název Hitman: Blood Money — Reprisal a jak již bylo zmíněno, vezme tuto klasiku ve vylepšené podobě na další platformy. Vývojáři z Feral Interactive uvedli krátký teaser trailer a společně s ním pak lákají hráče na komplexní přepracování oblíbeného titulu včetně potřebných úprav pro menší obrazovky v podobě mobilů a Switche, přičemž má nabídnout plně přizpůsobitelné dotykové rozhraní a také podporu klávesnice a myši. Hra na těchto platformách nabídne novou minimapu, režim Instinct, ale kromě toho také různá vylepšení hratelnosti, jež mají vycházet z pozdějších dílů série. Zatím neznáme přesné datu vydání, ale víme, že na iOS a Android vyjde už někdy během podzimu, na Switch pak v průběhu zimy.

Oznámení Hitmana není úplným překvapením, jelikož jej někteří fanoušci vytušili již při náznacích, které studio Feral uveřejnilo v létě. Součástí hádanek, které obsahovaly identitu budoucích projektů, byl například vedle delfínů i Michael Jackson a jeho touha po vlastním klonu, což některé navedlo právě na sérii Hitman. Je pravdou, že někteří očekávali spíše Hitman: Absolution, ale jak vidno z dosavadních ohlasů, Blood Money fanoušci série rozhodně nepohrdnou a nové verze s radostí vyhlížejí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *