Games

Bloober Team pracuje na novém survival hororu » Vortex

Vydavatelský label Private Division společnosti Take-Two oznámil u příležitosti svého pátého výročí zcela novou hororovou hru od polského studia Bloober Team, která vzniká v rámci jejich partnerství. Informací je ovšem zatím mimořádně poskrovnu a samotného titulu se s největší pravděpodobností ještě pěkných pár let nedočkáme.

Další titul, na němž Bloober pracuje, v tuto chvíli nemá ani oznámený název a projekt jako takový je v rané fázi vývoje. Jedná se o zcela novou IP a zůstaneme v žánru survival hororu, což není u Blooberu příliš překvapivé. „Naším dalším projektem je nový survival horor, který nám pomůže stát se lídrem v hororovém průmyslu,“ dodal k oznámení generální ředitel Bloober Teamu Piotr Babieno. Více informací bohužel studio ani vydavatel Private Division nesdělily, podle všeho se však vydání nedočkáme dříve než v roce 2025. Obě strany si nicméně tuto spolupráci pochvalují.

„Jsem vděčný za spolupráci s Private Division. Jejich odborné znalosti jsou rozsáhlé a jejich lidé jsou velmi vstřícní. Nepřistupujeme k nim v typickém vztahu vydavatel-vývojář, ale bereme je spíše jako přátele, kteří nám projevují podporu nebo určují náš směr, když to nejvíce potřebujeme,“ dodal ke spolupráci Babieno. Private Division zároveň oznámilo spuštění fondu, který by měl sloužit k podpoře menších a nezávislých vývojářů, k čemuž se váže i mentorský program. Podle Blakea Rochkinda z Private Division tak hledají možnosti, jak přistupovat k různým týmům a tvůrcům, jelikož zkrátka neexistuje univerzální přístup.

Krakovské studio Bloober Team je každopádně zaneprázdněno vývojem i bez tohoto nového titulu. Momentálně pracuje na očekávaném remaku Silent Hill 2, který byl konečně oznámen letos v říjnu. Kromě toho by měl příští rok vyjít i remake Layers of Fears, který spojuje obě původní hry dohromady. Studio za sebou má již řadu známých hororových her jako Observer, Blair Witch, The Medium a již zmíněné Layers of Fear a Layers of Fear 2. Není tedy pochyb o tom, že svou snahu o pozici „hororového lídra“ Bloober Team bere vážně.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *