Skip to content

Blizzard měl zrušit vývoj mobilního WoWka » Vortex

Novinář Jason Schreier v průběhu noci přišel s informací, že ve studiu Blizzard vznikala mobilní verze MMORPG World of Warcraft. Minulý čas je ale na místě, protože hlavním sdělením článku, který byl zveřejněn na stránkách agentury Bloomberg, byla informace o zrušení vývoje kvůli neshodám panujícím mezi Blizzardem a čínskou společnosti NetEase. Na hře se přitom mělo pracovat přibližně tři roky a dá se tudíž mluvit o tom, že byl titul v závěrečné fázi veškerých příprav. Ostatně, podle Schreiera už NetEase, který měl hře pomoci na čínský trh, rozpustil přibližně 100členné studio a jen minimu ze zaměstnanců nabídl jinou práci uvnitř společnosti.

„Společnosti se neshodly na podmínkách a rozhodly se utajovaný projekt zrušit,“ říká Jason Schreier s odvoláním na údajné zdroje obeznámené s děním kolem hry. Jak Bloomberg upozorňuje, situace je zarážející zejména proto, že NetEase je partnerem Blizzardu i v souvislosti s Diablem Immortal, který je komerčním úspěchem i navzdory všeobecné kritice. A s přihlédnutím k velikosti komunity kolem World of Warcraft, a ani zdaleka jen v Číně, dalo se očekávat, že by na tom hra s pracovním označením Neptune nebyla jinak. Na druhou stranu Schreier upozorňuje, že by nešlo o port, ale spíše spin-off v duchu Call of Duty Mobile, které stojí samo o sobě a s hrami pro PC či konzole není kompatibilní.

Otázkou také je, jak zrušení projektu – pokud jsou informace věrohodné – ovlivní uzavírající se akvizici ze strany Microsoftu. Jak Schreier dodává, právě síla Activisionu v mobilním odvětví mohla být jedním z důvodů, proč redmondská firma nabídla necelých 70 miliard za koupi, ve skutečnosti by to ale žádný velký negativní dopad mít nemělo. Nakonec, zaměříme-li se zpět na Blizzard, v minulosti už došlo na zrušení nepředstaveného projektu zasazeného do světa Warcraftu, který měl být podobný hře Pokémon GO, a zapomínat nesmíme ani na Warcraft Arclight Rumble, který si pro změnu bere inspiraci z Clash Royale. V případě druhé hry se ale jedná o živý projekt, který byl nedávno představen a lákal hráče do bety. Arclight Rumble bude free to play záležitostí a žánrově spadat do prostoru „tower offense“, což i z dostupných videí působí poměrně svěže.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *