Skip to content

Blíží se vylepšená a rozšířená verze Journey to the Savage Planet » Vortex

Komediální akce Journey to the Savage Planet od týmu Typhoon Studios vyšla v lednu 2020 a i přes některé dílčí nedostatky se mi velmi líbila. Zajímavá byla mimo jiné i tím, že její autory ještě před vydáním debutu koupila společnost Google pro svou first party vývojářskou divizi Stadia Games and Entertainment. Později tak hra kromě Switche dorazila také právě na Stadii. To bylo v lednu 2021. Už v únoru téhož roku ale Google oznámil uzavření studia, kvůli čemuž se nikdo nemohl postarat ani o opravy cloudové verze pro Stadii. Ale autoři nehodili flintu do žita a v srpnu založili s pomocí Tencentu nové studio Raccoon Logic a povedlo se jim s Googlem dojednat, že jim zůstala práva na značku i práci, kterou už dokončili na chystaném pokračování. Věc nevídaná.

Hráči se mohou těšit až na rozlišení 4K. Na PS5 a Series X může hra nabídnout 60 fps, na Series S pak 30 fps.

A tenhle nepřehledný příběh pokračuje. Vydavatel hry, kterým byla od počátku společnost 505 Games, totiž oznámil, že Journey to the Savage Planet míří na nové platformy. Dočká se nativní next-gen verze pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series, kam dorazí upgradovaná edice s podtitulem Employee of the Month Edition. Vyjít má už 14. února.

Za novou verzí stojí právě bývalí vývojáři nyní působící ve studiu Raccoon Logic. Neliší se přitom jen po technické stránce. Její extra obsah byl až dosud k dispozici jen na Stadii. Teď se dostane také na konzole prostřednictvím bezplatného upgradu pro PS4 a Xbox One. Součástí bude DLC Hot Garbage, další konverzace, nové reklamy, vylepšený fotorežim a samozřejmě podpora nových technologií aktuálních systémů. Hráči se mohou těšit až na rozlišení 4K. Na PS5 a Series X může hra nabídnout 60 fps, na Series S pak 30 fps.

Spoluzakladatel studia Alex Hutchinson (Far Cry 4, Assassin’s Creed III, Army of Two: The 40th Day) při této příležitosti připomíná nesnadnou a spletitou cestu. Založili studio, nechali se koupit, byli zrušeni a rozpuštění, aby založili nové studio a povedlo se jim získat zpět práva na svou jedinou značku. Firma sídlí v kanadském Montréalu, stejně jako předtím Typhoon Studios, a asi 75 procent týmu Raccoon Logic tvoří lidé, kteří dělali v Typhoon Studios. Byla to prý výjimečná šance udržet tým vzhledem k situaci pohromadě, když skončil tak náhle a najednou, uvedl při založení šéf, výkonný producent a spoluzakladatel Reid Schneider.

Pro majitele starší konzolové verze bude upgrade zdarma, nové zájemce tato verze přijde na 30 dolarů. Na PC edice Employee of the Month nedorazí, oznámil vydavatel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *