Games

Bílý dům je blíž k možnosti úplně zablokovat TikTok v USA

Je stále více a více pravděpodobnější, že aplikace a sociální síť TikTok bude mít na USA celoplošný problém. Po zákazu používat tuto platformu například v telefonech politiků přichází na řadu jednání o tom, zda by měl mít Bílý dům pravomoc TikTok v zemi úplně zablokovat. Podle agentury Reuters administrativa prezidenta Bidena podpoří senátní návrh zákona, který Bílý dům k zákazu zmocňuje. Konkrétně umožňuje Ministerstvu obchodu zakázat jakoukoli zahraniční aplikaci, která ohrožuje národní bezpečnost USA.

Čínská aplikace pro sdílení videí je opakovaně obviňována ze špehování občanů USA a spolupráce s čínskou vládou. Navzdory snahám vyvrátit obavy o kybernetickou bezpečnost aplikace a ukládání dat v datových centrech v USA se TikToku nepodařilo americké zákonodárce přesvědčit. Nyní ji čeká soudní proces a nejnovější dvoustranický návrh zákona Senátu ji může přiblížit o krok blíže k úplnému zablokování ve Spojených státech.

Připravovaná novela není ovšem mířena pouze na TikTok. Podle senátora Marka Warnera bude moci ministerstvo obchodu omezit nebo zakázat jakoukoli zahraniční aplikaci, která ohrožuje národní bezpečnost USA. Návrh zákona zahrnuje i zahraniční technologie z Číny, Ruska, Severní Koreje, Íránu, Venezuely a Kuby. Aplikace TikTok má v současné době v USA více než 100 milionů uživatelů.

Jak velké obavy máte z TikToku?

Zdroj: aheadlines

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *