Games

Bill Gates: Umelá inteligencia by mohla zničiť Google vyhľadávanie

Umelá inteligencia sa v dnešnej dobe vyvíja rýchlym tempom. Bill Gates sa práve z tohto dôvodu obáva, že Google vyhľadávanie už nebude v budúcnosti potrebné. Portál CNBC uvádza, prečo si to spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft myslí.

Bill Gates zhodnotil, že spoločnosť, ktorá bude mať v budúcnosti najlepšie vyvinutú umelú inteligenciu, prinesie takzvaných digitálnych agentov, ktorí budú schopní vykonávať určité činnosti za ľudí. Skonštatoval, že práve z tohto dôvodu ľudia už možno nikdy nevyužijú Amazon alebo dokonca ani Google vyhľadávanie. Táto technológia teda bude mať podľa neho radikálny dopad na správanie ľudí.

Ako umelá inteligencia ovplyvní ľudí?

Na konferencii v San Franciscu, ktorá sa týkala umelej inteligencie taktiež povedal, že vyvíjajúci sa asistenti budú schopní vyhodnotiť potreby ľudí. Predpokladá, že túto technológiu spracuje najlepšie jeden z technologických gigantov. Taktiež poukázal aj na startupovú spoločnosť Inflection, ktorá sa zameriava na umelú inteligenciu.

Podľa neho však tento vývoj bude ešte nejakú dobu trvať. Avšak spoločnosti, ktoré na nej pracujú, zatiaľ vytvárajú podobné technológie, ako napríklad ChatGPT. Upozornil aj na jeho nadáciu Bill & Melinda Gates Foundation, pomocou ktorej nadviazal aj na tému zdravia.

Google prehliadač | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa neho umelá inteligencia urýchli inovácie vo vesmíre, a práve to bude viesť k pokročilejšiemu vývoju liekov. Myslí si, že spoločnosť sa blíži do fázy, kedy bude schopná vymyslieť lieky, ktoré vyliečia aj závažnejšie choroby, akou je napríklad Alzheimer. Podľa neho by sa tak malo stať počas nasledujúcich 10 rokov.

Taktiež spomenul aj schopnosť umelej inteligencie vytvárať pútavý text, čo vníma ako veľkú výhodu pre zamestnancov pracujúcich v kanceláriách. Umelá inteligencia bude mať podľa neho negatívny vplyv na zamestnancov v továrňach, ktorí vykonávajú manuálnu prácu. Je to tak hlavne z dôvodu, že v budúcnosti budú roboty pre spoločnosti lacnejšie ako ľudská pracovná sila.

Náš tip

Vianoce v lete v podaní Telekomu. Nekonečné dáta pre všetkých a smartfónová dvojička

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *