Games

Bill Gates má nový smartfón. A opäť je to Android

Bill Gates je bezpochyby jednou z najväčších technologických osobnosti histórie. Ako otec spoločnosti Microsoft však nemôže využívať smartfóny so systémom Windows, pretože jeho mobilná verzia bola pred rokmi ukončená. Aký je teda jeho súčasný smartfón? To prezradil portál AndroidAuthority.

Bill Gates dostal nový smartfón od predsedu spoločnosti Samsung

Spoločnosť Microsoft vydávala dlhé roky vlastné smartfóny pod svojou značkou a neskôr pod fínskou značkou Nokia, ktorú krátku dobu vlastnila. Jej vlastný systém Windows Phone respektíve Windows Mobile sa však na trhu nepresadil. Neskôr preto začala využívať vo svojich smartfónoch konkurenčný systém Android, do ktorého predinštalovala vlastné aplikácie.

Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Posledným smartfónom, ktorý spoločnosť Microsoft vydala, bol skladací Microsoft Surface Duo 2 s dvoma displejmi. Ten však nebol príliš úspešný a objektívne ani prakticky. Možno aj preto Bil Gates využíva smartfóny konkurencie. Podľa portálu AndroidAuthority to bol doteraz skladací smartfón Samsung Galaxy Z Fold3, ktorý len nedávno vystriedala nová generácia Samsung Galaxy Z Fold4.

Pre jedného z najbohatších ľudí planéty, medzi ktorých Bill Gates patrí, nie je kúpa jedného z najdrahších Android smartfónov súčasnosti problém. Preto ešte viac prekvapí, že ho ani kupovať nemusel. Dostal ho totiž zadarmo priamo od predsedu spoločnosti Samsung, Lee Jay-Yong v Južnej Kórei, pre ktorého to bola zároveň výborná reklama pre vlastný produkt.

Vďaka Samsungu Galaxy Z Fold4 už Bill Gates nepotrebuje tablet

Bill Gates si novinku pochvaľuje rovnako ako jeho predošlú generáciu. Vďaka vnútornému 7,6-palcovému ohybnému displeju už totiž nemusí využívať klasický tablet. Stačí mu kombinácia tohto smartfónu s jeho Windows notebookom, ktorým je bez prekvapenia Microsoft Surface Studio. Bill Gates samozrejme nezabudol pripomenúť, že v novom smartfóne má predinštalovaný Outlook a ďalšie aplikácie spoločnosti Microsoft.

Samsung Galaxy Z Fold4 navyše podporuje pero S Pen, ktorý v kombinácii so 7,6-palcovým ohybným OLED displejom robí zo zariadenia ideálny pracovný nástroj. Dostatok výkon potom zabezpečuje čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s 12 GB RAM. Bil Gates určite využije aj kvalitné fotoaparáty, či už pre fotografovanie alebo videokonferencie cez aplikáciu Skype.

Náš tip

Séria Samsung Galaxy S22 dostáva novú aktualizáciu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *