Games

Beyond Good and Evil zřejmě obdrží výroční edici » Vortex

S pokračováním Beyond Good and Evil, o němž bohužel už roky slýcháme spíše v souvislosti s problémy, jež vývoj provázejí, to i nadále patrně vypadá všelijak. První díl vyšel už před téměř dlouhými 20 lety, konkrétně v listopadu 2003. A zdá se, že ačkoli Ubisoft zatím nemá pro fanoušky novinky ohledně druhého dílu, rozhodně nemá v úmyslu blížící se výročí toho prvního opomenout. Alespoň to naznačuje únik ratingu ESRB (US Entertainment Software Ratings Board).

Na záznam na webu ESRB upozornil na Twitteru uživatel s přezdívkou MACOS380. Samotná stránka hry už nyní není dostupná, ale i nadále máme k dispozici alespoň screenshot. Na něm nalezneme položku nazvanou Beyond Good and Evil 20th Anniversary Edition, což je samo o sobě i bez doprovodného popisu o hře dosti výmluvné. Zajímavé však je, že pokusíme-li se hru na webu vyhledat, 20th Anniversary Edition se nadále sama nabízí ve společnosti původní hry a pozdější HD verze. Znovuvydání hry bylo označeno ratingem E (everyone), zatímco původní vydání měla rating T (teen) a též se zde dočteme, že by měla nová verze vyjít na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch a Xbox Series. Podle všeho tedy můžeme prozatím začít vyhlížet alespoň nové vydání první hry, patrně v listopadu právě u příležitosti výročí.

Zdroj: ESRB / Vortex

A jak že se to má s pokračováním?

Co se však týče Beyond Good and Evil 2… Připomeňme, že o hře se začalo mluvit už v roce 2007 a v roce 2008 byla potvrzena. Uběhlo však spoustu let a velkého oznámení se titul nakonec dočkal na E3 2017 s tím, že vše z předchozích let už neplatí, ale pak přišlo víceméně další ticho. V roce 2021 Ubisoft uvedl, že vývoj postupuje dobře, ačkoli rok předtím odešel autor Michel Ancel a mělo dojít k vývojovému peklu. Na hře se však mělo a má aktivně pracovat, přičemž se k vývoji loni připojila nová scenáristka Sarah Arellano, zároveň však došlo k odchodu řady vývojářů, ale i tak mělo vše pokračovat. Na začátku roku vývoj a studio Ubisoft Montpellier opustil ředitel Guillaume Carmona a kreativního ředitele Jeana-Marca Geffroye nahradil Emile Morel, který ovšem zemřel letos na začátku července ve věku 40 let.

Více informací o Beyond Good and Evil 2, či spíše o jeho minulosti a vývoji, naleznete v našich starších článcích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *