Games

Baldur’s Gate III trhá na Steamu rekordy » Vortex

Milovníci RPG si mohli užít první plnohodnotný víkend ve společnosti Baldur’s Gate III a svou aktivitou dali jasně najevo, že se jim počin vývojářů z Larianu opravdu zamlouvá. Počet souběžně hrajících hráčů se totiž od prvního nočního výsledku z pátku na sobotu více než zdvojnásobil, když si včera hru na Steamu v jednu chvíli pustilo 814 666 hráčů. Díky tomu momentálně stojí Baldur’s Gate III podle SteamDB na druhém místě v žebříčku posledních 24 hodin – jediným pokořitelem je Counter-Strike: Global Offensive – a v historickém pak masivní RPG poskočilo na 9. místo za další letošní hit Hogwarts Legacy s rekordem ve výši 879 308 hráčů.

Pokud byste se ptali na aktuální počet hráčů, je jich 324 tisíc, což je jen o chloupek méně, než kolik momentálně hraje lidí Dotu 2 na druhém místě. Counter-Strike nicméně zůstává nedostižný s 875 tisíci aktuálně hrajícími hráči, což je ale ve finále nepříliš vypovídající hodnota, vezmeme-li v potaz rozdílné zacílení jednotlivých her a další aspekty. Jednoduše tedy řečeno, Baldur’s Gate III se skvěle daří a vývojáři z Larianu tomu jdou naproti. Třeba i svými veřejnými prohlášeními a komunikací s hráči, v rámci které došlo třeba i na komentář stran mikrotransakcí. Hráčům se musí jednoduše líbit, když vývojáři obrovské komplexní hry uvedou, že ve hře není nutné nic dalšího kupovat, protože hlavním posláním studia je přinášet kompletní pohlcující zážitek hned napoprvé a bez dalších plateb. Odpovědi v oficiální sekci často kladených otázek si všimnul magazín Forbes a i v komentářích se to hemžilo pochvalnými reakcemi.

Další záležitost, která hráče zaujala, je dopad pozitivního přijetí PC verze na předobjednávky verze určené pro PlayStation 5, která dorazí 6. září. Například analytik vystupující pod přezdívkou Benji-Sales už v sobotu poukazoval na to, že na americkém PSN je Baldur’s Gate III na druhém místě nejprodávanějších nadcházejících her, což už druhý den neplatilo, když se titul přesunul na vrchol celého žebříčku. Na britském PSN – podle portálu Game Satisfy – je pak novinka od Larianu na druhém místě za Madden NFL 24. Pokud se navíc konzolový port vydaří, mohlo by to zpětně ještě pomoci při hraní Baldur’s Gate III na Steam Decku – kde hráči naráží na občas trochu krkolomné ovládání – případně pak chystané verzi pro Xbox Series, která ale termín uvedení zatím nemá.

Na závěr se můžeme vrátit k rozhovoru s ředitelem studia Larian Swenem Vinckem pro agenturu Bloomberg, ze kterého vzešlo jednak to, že se studio nechce nechat nikým koupit, ale došlo i na úvahu ohledně dalšího projektu studia. Ve skutečnosti bychom měli podle Vinckeho spíše mluvit v množném čísle, protože by rád, kdyby mohl Larian pracovat na větším počtu her najednou, na každý pád by ale další projekt neměl být tak rozsáhlý, jako je Baldur’s Gate III. V závěru rozhovoru navíc padne, že se sám Vincke nerad nachází v pozici někoho, kolem jehož projektu je takové haló a že údajně raději zůstává mírně podceňovaným, aby mohl svět překvapit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *