Games

Avalanche Studios otevírají novou pobočku v Kanadě » Vortex

Švédská společnost Avalanche Studios otevře novou pobočku v Kanadě. Oznámení přišlo poté, co firma koupila montréalské studio Monster Closet. Tento tým byl založen v roce 2021 a tvoří ho lidé, kteří dříve pracovali v Ubisoftu. Kromě toho mají Avalanche centrálu ve Stockholmu a pobočky v Malmö, v New Yorku a v Liverpoolu. Dnes pod celou společnost Avalanche Studios Group spadají samotná studia Avalanche, ale také dceřinné společnosti Expansive Worlds (theHunter, Call of the Wild: The Angler) a Systemic Reaction (Generation Zero, Second Extinction).

Ve studiích Avalanche v tuto chvíli vzniká titul Contraband. Jedná se o exkluzivitu Microsoftu, která byla oznámena už v červnu 2021. Jde o nějakou open world kooperativní akci, ale od té doby jsme se o ní v podstatě vůbec nic nedozvěděli. Letos v březnu shodou okolností Avalanche Studios oslavili 20 let existence. Za tu dobu dali světu hry jako Rage 2 nebo Mad Max. Proslavila je ale samozřejmě zejména série Just Cause, která debutovala prvním dílem v roce 2006.

Rozšířením studií přirozeně Avalanche sledují posílené své pozice na trhu, aby mohli podle svých slov přinášet fantastické hry milionům hráčům po celém světě. Dosavadní šéf Monster Closet Graeme Jennings si pochvaluje nové spojení a od první chvíle prý věděli, že jsou pro ně Avalanche skvělý partner. Sdílejí prý stejnou vášeň i hodnoty. Jennings teď povede kanadskou kancelář.

Avalanche Studios Group má přes 500 zaměstnanců.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *