Games

Autoři Saints Row a Red Faction končí po 30 letech » Vortex

Aktuální počínání společnosti Embracer v oblasti restrukturalizace si vyžádalo další oběť. Tentokrát jí je studio Volition Games, které dalo hernímu světu série Descent, Red Faction a předvším pak Saints Row. Poslední titul z této série, jenž byl zároveň rebootem, vyšel před rokem a pro Embracer se bohužel nejednalo o úspěšný titul, který by splnil očekávání společnosti. Teď už je každopádně jisté, že žádné další pokračování minimálně toto studio nevytvoří. Embracer studio Volition uzavřel s okamžitou platností.

Studio se ke svému konci vyjádřilo na svém webu a sociálních sítích: „Volition 30 let hrdě tvořil prvotřídní zábavu pro fanoušky po celém světě. Poháněla nás vášeň pro naši komunitu a vždy jsme se snažili přinášet radost, překvapení a nadšení,“ stojí v úvodu prohlášení. Poté zpráva zmiňuje již dříve oznámené plány Embraceru pro upevnění pozice společnosti na trhu. V rámci restrukturalizace a této strategie nicméně došlo k okamžitému uzavření studia Volition. Zmíněna je výpomoc při shánění další práce všem dotčeným vývojářům a zaměstnancům a v závěru nechybí ani poděkování hráčům a fanouškům za podporu v průběhu těch dlouhých let. „Vždy budete v našich srdcích,“ dodávají.

Studio Volition původně započalo svou cestu herním průmyslem v roce 1993 jako Parallax Software, které založili Mike Kulas a Matt Toschlog, a vyvinulo střílečky Descent a Descent II. Poté došlo v roce 1996 k rozdělení společnosti na Outrage Entertainment a druhé studio, jež bylo nazváno právě Volition, a připsalo si do portfolia třetí Descent, FreeSpace 2 a Summoner. V roce 2000 studio koupila společnost THQ, která se od té doby starala o vydavatelskou činnost. Ze základů čtvrtého Descent nakonec vznikla série Red Faction, jejíž první titul vyšel v roce 2001, druhý díl přišel o rok později a v roce 2004 studio zabrousilo i k Marvelu se hrou The Punisher. První Saints Row pak vyšlo v roce 2006.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *