Games

Autoři Bloodlines 2 vysvětlují změnu hlavního hrdiny » Vortex

Po dlouhých měsících mlčení k nám naštěstí konečně pravidelně proudí nové informace o chystané hře Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, na které teď pracují vývojáři ze studia The Chinese Room (Amnesia: A Machine for Pigs, Everybody’s Gone to the Rapture, Dear Esther). Zatímco původní autoři z týmu Hardsuit Labs plánovali, že hlavním hrdinou bude mladý právě zrozený upír, v podání současného tvůrčí týmu má jít naopak o velmi starého a mocného upíra. Právě tomuto tématu se věnuje nový vývojářský deníček na oficiálním webu.

Scenáristka a narativní designérka Sarah Longthorne vysvětlila, že to bylo jedno z prvních rozhodnutí, které The Chinese Room udělali. Tedy že přistoupili ke změně oproti původního plánu stran protagonisty. Ten nyní patří k extrémně starým upírům, který nemá žádného skutečného přítele. Vše se točí kolem moci a ovládání, což je v protikladu k budování nějakého opravdového vztahu. Podle autorů je výzva pokusit se na věci nazírat takovým způsobem a oprostit se od toho, jak bychom uvažovali my. Je to ale nezbytné, pokud chtějí autoři vytvořit správnou iluzi.

Původní podoba Bloodlines 2

Taková postava musí být pro hráče zajímavá, aby ji chtěli poznat a trávit s ní čas. Nemůžeme očekávat, že se s někým takovým okamžitě fanoušci identifikují, nebo si to rovnou oblíbí. Vývojáři proto podle svých slov musí postupovat opatrně. Výhodou zřejmě bude, že budeme velmi moci naplno rozvinout svůj upíří potenciál.

Příběh Bloodlines 2 začíná v momentě, kdy jste probuzeni, ale uvězněni v Seattlu. Vaše schopnosti ale budou zpočátku zjevně nějak potlačené, což umožní, aby je hráč rozvíjel v rámci dalšího hraní. Podle původního plánu měla být premisa v podání studia Hardsuit Labs odlišná. Hra sice také začínala v Seattlu, ale neorganizovaným útokem na lidi, po němž měla být zrozena celá skupina mladých upírů. Hráč měl být jedním z nich a vývojáři dokonce naznačovali, že budeme moci vyhledat svou původní rodinu, pokud na to budeme mít dost odvahy.

Současná podoba Bloodlines 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *