Skip to content

Autor Immortality zvažuje hru s tradiční grafikou » Vortex

Sam Barlow, autor her Her Story, Telling Lies nebo Immortality, zvažuje, že by jeho příští titul spoléhal na klasickou 3D grafiku namísto živých herců a filmových záběrů. Prozradil to v rozhovoru pro magazín IGN. Ačkoli se zjevně našel v FMV projektech, nešlo by pro něj o novinku. Před založením studia Half Mermaid pracoval na tradičních hrách a jako lead designer se podílel mimo jiné na solidních hororech Silent Hill: Origins a Silent Hill: Shattered Memories.

Jak navíc Barlow prozradil, během práce na Immortality jeho studio s něčím s 3D grafikou experimentovalo a i když z toho nevznikla nová hra, ukázalo to, že by byl o tuto formu také mezi autory zájem. I když je Sam Barlow považovaný za toho chlápka, co dělá ty filmové hry, jemu zcela zjevně nevyhovuje žádná jednoznačná škatulka a dost možná by po trojici podobných projektů rád zase fanoušky překvapil něčím úplně novým.

Pro Netflix jsou jeho hry jako stvořené

Stojí přitom za zmínku, že jeho poslední titul Immortality se objevil i v nabídce her pro předplatitele Netflixu. Sice šlo “jen” o verzi pro iOS a Android, ale velmi pěkně tu zapadl mezi ostatní interaktivní projekty na pomezí her a filmu. Jedním z nich je například úspěšný Black Mirror: Bandersnatch, ale na Netflixu najdeme dnes víc filmů, jejichž příběh může divák ovlivnit. Ačkoli jde převážně o animované tituly pro mladší publikum.

Sam Barlow do roku 2014 pracoval v britském týmu Climax Studios. Tady vedl mimo jiné vývoj zrušené hry Legacy of Kain: Dead Sun. Pak se z něj stal nezávislý vývojář a po úspěchu Her Story založil studio Half Mermaid. Není s podivem, že ho inspirují slavní filmaři. V minulosti zmiňoval třeba Hitchcocka, Buñuela, Lynche nebo Cronenberga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *